Polecamy
Bogumiła Staniów 52,00 PLN

Książka autorstwa dr hab. Bogumiły Staniów prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, jest swoistą... więcej >

Warsztaty "Książka elektroniczna w świecie interaktywnych i mobilnych technologii", 15 czerwca 2018 r., Warszawa

Data dodania: 23.03.2018

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty pt.: „Książka elektroniczna w świecie interaktywnych i mobilnych technologii”, które odbędą się 15 czerwca 2018 r. w godz. 10-16 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, ul. Meissnera 5.

Celem warsztatów jest analiza zjawiska ewolucji dotyczącej przygotowania i udostępniania książek elektronicznych (także w kontekście prezentacji tych dokumentów młodszemu czytelnikowi). Podczas spotkania zostaną przedstawione problemy odnoszące się do roli ebooków we współczesnym świecie edukacji, kultury i nauki, ich funkcjonowania w świecie konwergencji mediów i rzeczywistości sieci drugiej generacji, ale także mobilności urządzeń i multimedialnych treści.

foto: Pixabay, Domena Publiczna

 Tematy, które zostaną poruszone podczas warsztatów:

  • Książka cyfrowa, hipertekstowa, multimedialna Charakterystyczne terminy i pojęcia
  • Książka w świecie konwergencji mediów i rzeczywistości społecznościowego internetu
  • Sposoby i możliwości udostępniania książek elektronicznych (w tym audiobooków)
  • Urządzenia przenośne a eKsiążki
  • Książka a otwarte zasoby edukacyjne i naukowe

Warsztaty służą podniesieniu kompetencji pracowników bibliotek w zakresie zmian książki elektronicznej w kontekście rozwoju sieci internetowej, mobilności, interaktywnych możliwości wykorzystania tych dokumentów przez bibliotekarzy i czytelników.

Szkolenie poprowadzi dr Grzegorz Gmiterek, adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, który w swojej pracy badawczej zajmuje się m.in. wykorzystaniem nowych technologii w instytucjach kultury i nauki (w tym szczególnie narzędzi i usług Web 2.0 oraz mobilnych urządzeń i aplikacji). Stypendysta Towarzystwa Historyczno – Literackiego w Paryżu im. Dr Marii Zdziarskiej – Zaleskiej. Uczestnik Programu Departamentu Stanu USA International Visitor Leadership Program "Library & Information Science. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym książki Biblioteka w środowisku społecznościowego Internetu. Biblioteka 2.0, Warszawa 2011, za którą otrzymał Nagrodę Naukową SBP im. Adama Łysakowskiego.

Kosztu udziału w szkoleniu to 220 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP) - cena objemuje serwis kawowy i certyfikat.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partnerzy
Partnerzy: Partnerzy zagraniczni: