Polecamy
21,00 PLN 45,00 PLN

Autorom zebranych w tomie tekstów przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli... więcej >

Ogólnopolska Konferencja SBP „Obecność książki w życiu młodego pokolenia”, 18-19 czerwca 2018 r., Warszawa

Data dodania: 27.03.2018

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie organizuje konferencję pt. „Obecność książki w życiu młodego pokolenia”. Dwudniowa konferencja odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2018 r. w Warszawie w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN, ul. Gocławska 4.

Na konferencję zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą z dziećmi i młodzieżą oraz tych, którzy chcą promować wśród nich czytelnictwo, książki i biblioteki. Celem jest ukazanie współczesnych tendencji w działalności bibliotek dziecięcych i młodzieżowych, a także głównych trendów w literaturze i kształtowaniu się zainteresowań czytelniczych, ze zwróceniem uwagi na inicjację literacką.

 

 Omawiane problemy zostały pogrupowane w trzy bloki tematyczne:

  1. Biblioteka – Szkoła – Internet wobec młodego czytelnika
  2. Obecne trendy w literaturze dla dzieci i młodzieży
  3. Co czytają dzieci i młodzież? 

 

Prelegentami w poszczególnych blokach tematycznych będą: m.in.:

prof. J. Papuzińska,
prof. G.Leszczyński, 
dr D. Grabowska, 
dr hab. M.Rogoż, 
dr G. Lewandowicz-Nosal
dr G.Gmiterek, 
E.Gruda,
pracownicy Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i inni

W drugim dniu odbędą się warsztaty pracy z książką i czytelnikiem „Rozumienie świata”, prowadzone przez zespół KLANZY oraz „Gamifikacja książek” (M.Skrabka) 

Połączenie teorii i praktyki pozwoli zapoznać się z tym, co dzieje się w bibliotekach dziecięcych i młodzieżowych, z uwzględnieniem włączania się bibliotekarzy w realizację nowej Podstawy programowej oraz wykorzystania technologii umożliwiających promocję książki i czytelnictwa. Pozwoli poznać najnowsze trendy w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na poezję i książki obrazkowe. Konferencja umożliwi uchwycenie najważniejszych tendencji we współczesnym czytelnictwie dzieci i młodzieży. Wiedza o tym, jak kształtują się zainteresowania czytelnicze, jakie są dostępne teksty i jakie możliwości dają technologie, ułatwi poznanie „dobrych praktyk”, działań, które się najlepiej sprawdzają w pracy z czytelnikiem dziecięcym i młodzieżowym. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w konferencji.

Koszt udziału w dwudniowej konferencji wynosi 360 zł + 23% VAT (10% zniżki dla członków SBP) a cena zawiera: materiały konferencyjne, serwisy kawowe, lunch.  

Koszt udziału w jednym, wybranym dniu konferencji - 220 zł +  23% VAT (10% zniżki dla członków SBP).

 

 

foto: Pixabay / Domena Publiczna

***

Hotele polecane w pobliżu ul. Gocławskiej:

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP