Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Ogólnopolska Konferencja SBP z cyklu „Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje”, 25-26 października 2018 r., Warszawa

Data dodania: 23.04.2018

„Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje.” IV edycja. 10 lat po Kielcach, kilka lat po Poznaniu… czy to już koniec epoki wielkich gmachów bibliotecznych?

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, we współpracy z Biblioteką Główną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Żwirki i Wigury 63, organizują w dn. 25-26 października 2018 r. konferencję poświęconą wykorzystaniu przestrzeni  bibliotecznej. Będzie to IV edycja konferencji pt.: Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje”.

W 2008 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach zainicjowaliśmy cykl konferencji SBP poświęconych nowo powstającym gmachom bibliotek publicznych, akademickich, pedagogicznych i innych. Chcieliśmy wtedy przedstawić i poddać analizie najnowsze rozwiązania w zakresie architektury, wyposażenia wnętrz, designu, zastosowane w różnych typach bibliotek, ale też odpowiedzieć na pytanie, które z nich spełniają oczekiwania czytelników i bibliotekarzy.

W 2011 roku w nowym gmachu Biblioteki Politechniki Poznańskiej po raz drugi zrobiliśmy przegląd najnowszych realizacji, rozmawialiśmy  również o tym, jak sprawnie przeprowadzić bibliotekę  przez okres ‘trudnej zmiany’, jakim zawsze jest tworzenie i organizowanie nowej przestrzeni bibliotecznej, jak szacować koszty i jak dobrze uruchomić bibliotekę, technicznie i funkcjonalnie, w nowym miejscu.

W 2014 roku w  nowym gmachu Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu zastanawialiśmy się, jak długo jeszcze będziemy budować nowe biblioteki,  oglądaliśmy zarówno biblioteki zmodernizowane w ramach programu „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek” jak i światowy „TOP”  10 najpiękniejszych bibliotek zrealizowanych w 2013 roku.

W tym roku mija 25 lat  od konkursu na nowy gmach BUW, 20 lat od otwarcia nowego gmachu Biblioteki Śląskiej, 17 lat od zakończenia rozbudowy Biblioteki Jagiellońskiej, 5 lat od otwarcia nowego gmachu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego  - czy to już koniec epoki wielkich i monumentalnych gmachów bibliotecznych?  Czy nasi czytelnicy z ośrodków  naukowych i akademickich potrzebują już wyłącznie przestrzeni wirtualnej? A co z przestrzenią małych bibliotek publicznych i szkolnych – jak je wspomóc, aby nadal mogły być lokalnymi centrami edukacji i kultury?

Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas spotkania w Warszawie w dn. 25-26 października, w nowej siedzibie Biblioteki Głównej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oprócz pogłębienia wiedzy na temat najnowszych realizacji budownictwa bibliotecznego, w tym dot. bibliotek medycznych, które wcześniej nie były prezentowane, konferencja służyć będzie inspirowaniu działań, by biblioteki stawały się coraz bardziej otwarte, atrakcyjne, wielofunkcyjne, o wyższym standardzie obsługi czytelniczej.

Zapraszamy dyrektorów i menadżerów bibliotek  zainteresowanych problematyką projektowania nowych i modernizacji starych budynków bibliotecznych.

Zapraszamy architektów, którzy mają w swoim dorobku  takie projekty oraz realizacje i chcieliby przedstawić  je na naszym forum.

Zapraszamy bibliotekarzy i specjalistów IT, którzy na co dzień pracują z problemem połączenia przestrzeni realnej i wirtualnej i zorganizowania – w obu tych światach -  ciekawej i komplementarnej   oferty dla użytkowników. 

 

Opłata konferencyjna wynosi 350 zł + VAT i obejmuje: uczestnictwo w obradach, serwisy kawowe, 2 lunche, materiały konferencyjne. Dla członków SBP przewidziane jest 10% zniżki.


Polecany hotel:

CENTRUM KONFERENCYJNE IBIB PAN (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk, ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa)

http://www.ibib.com.pl/

Tel. 22 668-50-17

konferencje@ibib.waw.pl

przy rezerwacji pokoju prosimy podać hasło „Konferencja Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i WUM”

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP