Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów najdaw­niejszych do... więcej >

Kurs Biblioteki Narodowej „Projekt digitalizacyjny dla małych i średnich instytucji kultury”, 18-19 kwietnia w Warszawie

Data dodania: 12.04.2011

Biblioteka Narodowa zaprasza do udziału w szkoleniu „Projekt digitalizacyjny dla małych i średnich instytucji kultury". Celem szkolenia jest kompetencyjne przygotowanie pracowników tych instytucji do realizacji projektu digitalizacyjnego.
Mając na uwadze dynamicznie postępujący rozwój technologii informatycznych i powszechną cyfryzację otaczającego nas świata, Biblioteka Narodowa pragnie kontynuować, cieszący się dużym zainteresowaniem, cykl szkoleń dotyczący wprowadzenia do problematyki tworzenia i funkcjonowania bibliotek cyfrowych.
W ramach szkolenia Uczestnicy zapoznają się m.in. z planowaniem i etapami realizacji projektu, szacowaniem jego kosztów, źródłami finansowania, kontraktowaniem usług zewnętrznych, techniczną organizacją digitalizacji oraz problematyką udostępniania zasobów cyfrowych, w tym z możliwościami współpracy z bibliotekami cyfrowymi.

Szkolenie poprowadzą wieloletni praktycy w dziedzinie digitalizacji materiałów bibliotecznych i udostępniania zasobów cyfrowych, jak również specjaliści w zakresie planowania i realizacji projektów digitalizacyjnych.

Termin: 18-19 kwietnia 2011 r.

Więcej informacji tutaj

Nadesłała: Dorota Bednarczyk

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP