Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty "Książkowe rewolucje. eBook w rzeczywistości społecznościowego internetu i mobilnych urządzeń", 14 grudnia 2018 r.,Warszawa

Data dodania: 08.10.2018

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty pt.: "Książkowe rewolucje. eBook w rzeczywistości społecznościowego internetu i mobilnych urządzeń", które odbędą się 14 grudnia 2018 r. w godz. 10-16 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, ul. Meissnera 5. 

Celem warsztatów jest analiza zjawiska ewolucji dotyczącej przygotowania i udostępniania książek elektronicznych (także w kontekście prezentacji tych dokumentów młodszemu czytelnikowi). Podczas spotkania zostaną przedstawione problemy odnoszące się do roli ebooków we współczesnym świecie edukacji, kultury i nauki, ich funkcjonowania w świecie konwergencji mediów i rzeczywistości sieci drugiej generacji, ale także mobilności urządzeń i multimedialnych treści. Tematy, które zostaną poruszone podczas warsztatów to przede wszystkim:

  • Książka cyfrowa, hipertekstowa, multimedialna... Charakterystyczne terminy i pojęcia
  • Książka w świecie konwergencji mediów i rzeczywistości społecznościowego internetu
  • Książka elektroniczna dla młodszego czytelnika
  • Sposoby i możliwości udostępniania książek elektronicznych (w tym audiobooków)
  • Urządzenia przenośne a eKsiążki
  • Książka a otwarte zasoby edukacyjne i naukowe

 

Planowane efekty szkolenia: podniesienie kompetencji pracowników bibliotek w zakresie problemów dotyczących zmian książki elektronicznej w kontekście rozwoju sieci internetowej, mobilności, ale także interaktywnych możliwości wykorzystania tych dokumentów przez bibliotekarzy i czytelników.  

Szkolenie poprowadzi dr Grzegorz Gmiterek, adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, który w swojej pracy badawczej zajmuje się m.in. wykorzystaniem nowych technologii w instytucjach kultury i nauki (w tym szczególnie narzędzi i usług Web 2.0 oraz mobilnych urządzeń i aplikacji). Stypendysta Towarzystwa Historyczno – Literackiego w Paryżu im. Dr Marii Zdziarskiej – Zaleskiej. Uczestnik Programu Departamentu Stanu USA International Visitor Leadership Program "Library & Information Science. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym książki Biblioteka w środowisku społecznościowego Internetu. Biblioteka 2.0, Warszawa 2011, za którą otrzymał Nagrodę Naukową SBP im. Adama Łysakowskiego.

Kosztu udziału w szkoleniu to 220 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP) - cena obejmuje serwis kawowy i certyfikat.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP