Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Międzynarodowe Warsztaty "Kształtowanie kompetencji informacyjnych w szkolnictwie", 8 czerwca 2011 w Krakowie

Data dodania: 19.04.2011

Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodowe Warsztaty „Information Literacy Development in the School Sector” (Kształtowanie kompetencji informacyjnych w szkolnictwie), które odbędą się 8 czerwca 2011 roku w Krakowie.
Warsztaty są częścią międzynarodowego projektu EMPATIC (EMPowering Autonomous learning Through Information Competencies). Szczegółowe dane na temat tego projektu znajdują się na stronie www http://empat-ic.eu/

Celem warsztatów jest omówienie strategii, modeli i metod kształcenia kompetencji informacyjnych w szkołach różnego typu, tworzących system oświaty powszechnej w Polsce i UE. Punktem wyjścia do dyskusji będą m.in. wybrane przykłady dobrych praktyk realizowanych w europejskich systemach edukacji oraz istniejące standardy i wytyczne związane z rozwojem kompetencji informacyjnych uczniów. Materiały są dostępne w Internecie pod adresami http://empat-ic.eu/eng/Reports/D4.1-Strategic-Models-for-Information-Literacy oraz http://empat-ic.eu/eng/Reports/D4.2-Illustrative-Case-Studies.


Zapraszamy również do podzielenia się swoimi doświadczeniami, opiniami, radami dotyczącymi rozwijania kompetencji i kultury informacyjnej wśród uczniów, nauczycieli i innych grup.
Warsztaty rozpoczną się w środę, 8 czerwca 2011 r. o godzinie 10.00 (i potrwają do ok. 16:30) w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ przy ulicy prof. Stanisława Łojasiewicza 4 w Krakowie. Udział jest bezpłatny. Obrady będą prowadzone w językach polskim i angielskim oraz tłumaczone na bieżąco.
Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach.

Formularz zgłoszenia udziału oraz poster (w języku angielskim) do pobrania. Prosimy o Państwa deklaracje najpóźniej do dnia 6 maja 2011 r. (piątek). Formularze zgłoszeniowe należy przesłać na adres magda.wojcik@uj.edu.pl.

Nadesłała: Gabriela Bednarska

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP