Polecamy
Marcin Blicharski 20,00 PLN 25,00 PLN

Książka zachęca bibliotekarzy do organizowania kursów komputerowych dla seniorów, a tych którzy... więcej >

Warsztaty "Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem w bibliotece", 16 kwietnia 2019 r., Warszawa

Data dodania: 04.03.2019

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Główny zaprasza na warsztaty "Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem w bibliotece", które odbędą się 16 kwietnia 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie (ul. Gocławska 4), w godz. 10:00-15:00. 

Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych wszystkie podmioty publiczne mają obowiązek wdrożyć i realizować system kontroli zarządczej. Pomimo nazwy nie jest to typowa kontrola tylko proces, który przy odpowiednim wdrożeniu może znacznie ułatwiać pracę każdej instytucji. Niestety w wielu podmiotach kontrola zarządcza nie jest rozumiana w sposób prawidłowy, przez co trudno ją stosować i systematycznie prowadzić. Szkolenie ma na celu uporządkowanie tego ważnego obszaru funkcjonowania każdej instytucji i jest kierowane do kierowników jednostek, jak również pracowników zajmujących się kontrolą zarządczą w bibliotekach. 

Uczestnicy warsztatów uzyskają odpowiedzi m.in. na pytania: 

  • Na czym w praktyce polega kontrola zarządcza? 
  • Jakie czynności należy podejmować w związku z kontrolą zarządczą? 
  • Jakie dokumenty i procedury należy wdrożyć w bibliotece? 

Otrzymają także zestaw profesjonalnych materiałów, które będą mogli wykorzystać w swojej instytucji.

Uwaga! Z uwagi na konieczność rezerwacji usług, w przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu nie zwracamy opłaty za szkolenie, możliwy jest udział innej osoby.

Szkolenie poprowadzi dr Łukasz Wojciechowski – wykładowca akademicki, szkoleniowiec i przedsiębiorca specjalizujący się w bezpieczeństwie informacji, ochronie danych osobowych i kontroli zarządczej. Prowadzi szkolenia dla instytucji publicznych i firm. Pisze teksty specjalistyczne, naukowe i publicystyczne. Opracowuje i koryguje dokumentację kontroli zarządczej dla instytucji publicznych oraz ochrony danych osobowych dla instytucji publicznych i firm. Jest doradcą w zakresie optymalizowania dokumentacji i wprowadzania efektywnych procedur.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 220 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP) - cena obejmuje zestaw materiałów, możliwość konsultacji z trenerem, certyfikat, serwis kawowy.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP