Polecamy
Marcin Blicharski 20,00 PLN 25,00 PLN

Książka zachęca bibliotekarzy do organizowania kursów komputerowych dla seniorów, a tych którzy... więcej >

Warsztaty "Jakie zmiany w zakresie prawa pracy, ZFŚS, ochrony danych osobowych obowiązują bibliotekę po nowelizacji przepisów w 2019 r.", 19.09.2019 r,. Warszawa

Data dodania: 30.05.2019

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na szkolenie, którego celem jest zaznajomienie bibliotekarzy z najważniejszymi zmianami w zakresie prawa pracy, ZFŚS i ochrony danych osobowych, obowiązującymi biblioteki po nowelizacji przepisów w 2019 r., a także skutecznymi sposobami realizacji nowych obowiązków.

Szkolenie odbędzie się 19 września 2019 r. w godzinach 10.00 - 15.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.

Prezes UODO rozpoczął kontrole sektorowe, w tym roku skierowane do podmiotów publicznych, w szczególności realizację ich obowiązków informacyjnych wobec czytelników, przetwarzanie danych na potrzeby zatrudnienia. W maju weszła ustawa sektorowa wdrażająca RODO, która wymaga przeglądu procedur związanych z rekrutacją, zasad działania i regulaminu ZFŚS, a także monitoringu. Wielu bibliotekarzy nie zna wymagań ustawowych w zakresie pracy z dziećmi. Szkolenie ma na celu zaznajomienie ich z najważniejszymi zmianami, a także skutecznymi sposobami realizacji nowych obowiązków.

Warsztaty poprowadzi Sylwia Czub-Kiełczewska, ekspert do spraw ochrony danych osobowych i informacji niejawnych, szkoleniowiec, certyfikowany audytor wewnętrzny PN-ISO/IEC 27001, wykładowca akademicki. Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji procesów bezpieczeństwa danych. Jest to nie tylko jej praca, ale także pasja: prowadzi popularnego bloga o danych osobowych (sylwiaczub.pl), jest ekspertem w portalu o podatkach, prawie i księgowości infor.pl. Przez ponad 6 lat była związana zawodowo z Instytutem Książki, w którym koordynowała procesy bezpieczeństwa danych. Przeprowadziła kilkaset szkoleń ze stosowania przepisów o ochronie danych osobowych. Od 2014 roku prowadzi stałą kolumnę o ochronie danych osobowych w branżowym czasopiśmie „Bibliotekarz”. Obecnie wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem procesy ochrony informacji w spółkach kapitałowych, agencjach reklamowych, jednostkach samorządowych. Świadczy także usługi zewnętrznego Inspektora Ochrony Danych.

 


Koszt udziału w warsztatach wynosi 230 zł + VAT. W ramach programu lojalnościowego, członkom SBP przysługuje zniżka o 10%. 

Cena obejmuje zestaw materiałów, możliwość konsultacji z trenerem, certyfikat i serwisy kawowe. 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP