Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

XIV Bałtycka Konferencja „Zarządzanie i Organizacja Bibliotek” - przesunięcie terminu

Data dodania: 02.12.2019

[Aktualizacja - 05.08.2020 r.] - W związku z zagrożeniem epidemicznym XIV Bałtycka Konferencja "Zarządzanie i Organizacja Bibliotek" została odwołana.
[Komunikat Komitetu Organizacyjnego XIV Bałtyckiej Konferencji]

Komisja Zarządzania i Marketingu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

oraz

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

zapraszają na XIV Bałtycką Konferencję
„Zarządzanie i Organizacja Bibliotek” pod hasłem:

Otwarta nauka, otwarta kultura, otwarta edukacja

Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 maja 2020 r. w Gdańsku*

 

[Aktualizacja - 20.04.2020 r.] - W związku z zagrożeniem epidemicznym termin XIV Bałtyckiej Konferencji został przeniesiony na 10-11 września br.
Ponieżej treść komunikatu od Organizatorów:

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemicznym termin XIV Bałtyckiej Konferencji został przeniesiony na 10-11 września. Uprzejmie prosimy by do dnia 15 lipca przesłali Państwo informację czy podtrzymują Państwo chęć uczestnictwa w konferencji. Jednocześnie prosimy aby na razie nie dokonywać wpłat za uczestnictwo. Ewentualne wpłaty będziemy przyjmować w sierpniu.

Jednocześnie informujemy, że trwają już prace nad przygotowaniem materiałów pokonferencyjnych. Autorzy referatów mogą już przesyłać swoje teksty, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w załączniku.

Z życzeniami zdrowia,
Komitet organizacyjny 

>> Zasady przygotowania tekstu (PDF) 


Obrady odbędą się w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku - aleja Grunwaldzka 238A i rozpoczną się od godziny 9, zaś zakończenie planowane jest około godz. 15 w piątek.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje:

  • otwarcie na nowe formy pracy z użytkownikiem, czytelnikiem, słuchaczem, widzem, klientem itp. bibliotek, muzeów, instytucji edukacyjnych i naukowych,
  • otwarcie na nowe narzędzia, w tym urządzenia techniczne i oprogramowanie oraz udział w nowych formach działalności (np. konsorcja, systemy eksperckie itp.) służących wspieraniu działalności instytucji kultury, nauki i edukacji,
  • otwarcie na nowe idee, tematy badawcze, zagadnienia i problemy, z którymi muszą zmierzyć się nowoczesne instytucje kultury, nauki i edukacji oraz inne zagadnienia, które chcieliby poruszyć uczestnicy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji oraz do nadsyłania propozycji wystąpień. Jak co roku planujemy wydanie recenzowanej monografii pokonferencyjnej.

Koszt udziału w konferencji wynosi 350 zł (dla osób reprezentujących instytucje finansowane ze środków publicznych) oraz 430,50 zł (tj. 350 zł + 23% VAT) dla osób prywatnych lub zatrudnionych w organizacjach nieposiadających statusu instytucji publicznych.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: baltycka.konferencja@gmail.com, zaś propozycje referatów na: maja.wojciechowska@gmail.com.

Organizatorzy nie zapewniają noclegu. Z uwagi na konieczność rezerwacji usług, w przypadku rezygnacji z udziału w konferencji nie zwracamy opłaty konferencyjnej, możliwy jest udział innej osoby.

Na abstrakty wystąpień czekamy do 15 marca. Udział bez wystąpienia można zgłaszać do 15 kwietnia. W celu rejestracji prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

>> Formularz rejestracyjny (PDF) <<

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP