Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Szkolenie dla bibliotekarzy – „Prowadzenie webinariów i szkoleń on-line”, 14 lutego - 13 marca 2020 r.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na cykl szkoleniowy: „Prowadzenie webinariów i szkoleń on-line”. Celem szkolenia jest poszerzenie kompetencji bibliotekarzy o umiejętność prowadzenia webinariów i szkoleń online.

Program zakłada przygotowanie uczestników do pracy z osobami rozproszonymi geograficznie. W trakcie webinariów uczestnicy dowiedzą się, jak przygotowywać scenariusze zajęć i jak dobierać metody aktywizujące do pracy z grupą. Poznają narzędzia, w które wyposażone są standardowe programy do webinariów i warsztatów online oraz nauczą się z nich korzystać. Dowiedzą się na czym polega wirtualna „mowa ciała” zdalnego trenera i nauczą się, jak utrzymywać uwagę uczestników oraz motywować ich do aktywności w czasie rzeczywistym. Poznają też techniczne aspekty pracy z platformą Clickmeeting.

W ramach dobrych praktyk zaprezentowane i omówione zostaną przykłady webinariów (w tym scenariusze), dotyczących wielu aspektów działalności bibliotek, m.in.:

  • promocji czytelnictwa,
  • metod pracy z czytelnikiem,
  • gier literackich,
  • społecznego finansowania bibliotek i badań bibliotecznych.

Szkolenie odbywać się będzie metodą webinaryjną w ciągu 1 miesiąca, począwszy od 14 lutego (piątek)  do 13 marca 2020 r.  Każda jednostka szkoleniowa zaplanowana jest raz w tygodniu na 2 godziny zegarowe (w godzinach popołudniowych).

Szkolenia odbywać się będą w małych grupach (6-12 osób), co gwarantuje, że e-learning prowadzony w wirtualnym pokoju będzie efektywny.

Uczestnicy mają zapewniony czas na wykonanie ćwiczeń, a trener na uzyskanie informacji zwrotnej. Program przewiduje także możliwość konsultacji indywidualnych z trenerem.

Szkolenie poprowadzi Aldona Zawałkiewicz, znany i ceniony specjalista szkoleń zdalnych.

Koszt udziału w cyklu szkoleniowym (5 spotkań wirtualnych) wynosi 220 zł + VAT.

Po zakończeniu cyklu uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Aldona Zawałkiewicz. Nauczyciel dyplomowany. Kierownik Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu. Członek Zespołu ds. badania efektywności bibliotek publicznych i pedagogicznych - koordynator merytoryczny dla bibliotek pedagogicznych. Zajmuje się statystyką biblioteczną i badaniami satysfakcji użytkowników bibliotek. Jest autorką i współautorką kursów e-learningowych: Język angielski dla bibliotekarzy i Infobrokering i zarządzanie informacją”, które ukończyło kilkuset bibliotekarzy. Jest trenerem szkoleń on-line. Od lat prowadzi cykle specjalistycznych szkoleń zdalnych oraz webinariów dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych, pedagogicznych i akademickich. Ma na koncie kilkadziesiąt zrealizowanych indywidualnie i we współpracy webinariów.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP