Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację bibliotekarską u... więcej >

Webinarium "Newsletter – niedoceniane narzędzie o wielkiej efektywności", 24 marca 2020 r.

Data dodania: 13.02.2020

[Aktualizacja 16.03.2020 - Szkolenie zawieszone, odbędzie się w innym terminie] Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na webinarium "Newsletter – niedoceniane narzędzie o wielkiej efektywności", które odbędzię się 24 marca 2020 r. o godz. 13.00

Walka o uwagę odbiorców w mediach społecznościowych jest coraz trudniejsza, działalność w social mediach jest coraz bardziej zatomizowana, a zadowalające efekty (bez znacznych nakładów finansowych) coraz trudniejsze do osiągnięcia.

Szkolenie jest odpowiedzią na coraz trudniejszą sytuację osób zajmujących się promocją kultury (w tym działalności bibliotek) w mediach społecznościowych. Efektem obecnego stanu rzeczy są:

 • konieczność coraz większych inwestycji (czasu, energii, środków finansowych) w promocję oferty kulturalnej ze strony instytucji kultury
 • coraz mniejsza uwaga odbiorców, którzy są przesyceni treściami w social mediach.

Na warsztatach uczestnicy nie tylko poznają specyfikę newsletterów i ich możliwości, ale również dowiedzą się, jak łatwo, szybko i darmowo stworzyć własny newsletter, jak go promować wśród obiorców oraz jak wykorzystać drzemiące w nim możliwości.

Odrębna część zajęć zostanie przeznaczona na porównanie efektywności newsletterów względem platform społecznościowych. Wszystkie możliwości platformy omówione będą na konkretnych przykładach.


Webinarium poprowadzi Rafał Hetman – bloger, reporter. Od 2013 roku prowadzi blog o literaturze faktu CzytamRecenzuje.pl. Działa na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTubie, a także redaguje książkowy newsletter „Ekstrakt” i prowadzi swój kanał podcastowy „Rafał Hetman o książkach”. Swoje reportaże publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Polska the Times” i magazynie „Chidusz”.

Koszt udziału w warsztatach wynosi:

 • 100 zł netto
 • 90 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Cena obejmuje dostęp do platformy i udział w szkoleniu, dostęp do materiałów szkoleniowych, certyfikat sygnowany przez SBP (do samodzielnego wydruku) , udział w drugim webinarium w celu konsultacji, w dogodnym terminie ustalonym indywidualnie z trenerem.

Uwaga! Rezygnacja z udziału po 20 marca 2020 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury wystawionej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Możliwy jest udział innej osoby na szkoleniu - zmianę uczestnika szkolenia należy zgłosić mailowo na adres: redakcja.portal@sbp.pl najpóźniej w przeddzień szkolenia.


 


Sprawy organizacyjne

I. Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym

 • Uczestnik powinien posiadać zestaw: słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
 • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

II. Dostęp do szkolenia

 • adres wirtualnego pokoju podany zostanie w emailu systemowym, nadawcą jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
 • do wirtualnego pokoju szkoleniowego wchodzi się po kliknięciu w zamieszczony w wiadomości przycisk Dołącz
 • przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.

III. Przebieg spotkania

 • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
 • Zajęcia będą interaktywne, będziecie Państwo mówić, wykonywać ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania
 • Nagranie spotkania zostanie zarchiwizowane i udostępniane Państwu poprzez kanał na YT.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP