Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Warsztaty "Narzędzia i technologia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w bibliotece", 20 kwietnia 2020 r., Warszawa

Data dodania: 03.03.2020

[Aktualizacja 16.03.2020 - Szkolenie zawieszone] Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty "Narzędzia i technologia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w bibliotece", które odbędą się 20 kwietnia 2020 r. , w godz. 10-16, w Bibliotece Głównej Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 19.

Tematyka warsztatów dotyczy wykorzystania Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości

  • w promocji literatury, czytelnictwa, zbiorów bibliotek,
  • oraz wzbogacenie oferty instytucji kultury, przy pomocy aplikacji, smartfonów oraz dedykowanych narzędzi do tworzenia wirtualnych światów, miejsc, gier, platform edukacyjnych.

Uczestnicy poznają szereg aplikacji, które pozwolą na uatrakcyjnienie oferty biblioteki, w tym narzędzia darmowe i gotowe do zaimpletowania w pracy bibliotekarza.


Warsztaty poprowadzi Karol Baranowski, nauczyciel - bliotekarz w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, oraz bibliotekarz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, w agendzie Arteteka. Prowadzi zajęcia dla seniorów, lekcje biblioteczne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, organizuje gry miejskie i gry biblioteczne. Dotychczas przeprowadził kilkadziesiąt gier (edukacyjnych, historycznych, literackich). Szczególnym obszarem jego zawodowych zainteresowań są nowoczesne technologie. W codziennej pracy wykorzystuje narzędzia multimedialne oraz mobilne (tablety, smartfony, komputery, narzędzia VR), a także technologię Wirtualnej Rzeczywistości, co zwiększa atrakcyjność oferty biblioteki.

Koszt udziału w warsztatach wynosi:

  • 150 zł netto
  • 135 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Cena obejmuje zestaw materiałów, możliwość konsultacji z trenerem, certyfikat, serwis kawowy, przekąski.

Uwaga! Rezygnacja z udziału po 14 kwietnia  2020 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury wystawionej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Możliwy jest udział innej osoby na szkoleniu - zmianę uczestnika szkolenia należy zgłosić mailowo na adres: redakcja.portal@sbp.pl najpóźniej w przeddzień szkolenia.

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP