Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty "Kamishibai, teatr ilustracji – magiczna (alternatywna) forma pracy z tekstem", 29 maja 2020 r., Warszawa

Data dodania: 09.03.2020

[Aktualizacja 16.03.2020 - Szkolenie zawieszoneStowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztatyKamishibai, teatr ilustracji – magiczna (alternatywna) forma pracy z tekstem, które odbędą się 29 maja 2020 r. w godzinach 10.00 - 15.00 (rejestracja od godz. 9.30) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie, ul. Gocławska 4.

Kamishibai to pomysł na twórczą pracę z tekstem i ilustracją, to niezwykła energia japońskiej sztuki opowiadania, zetknięcie z metaforyczną, bajkową historią. Kamishibai to przedstawienie alternatywnej formy czytania niezwykle pobudzającej wyobraźnię. Wspomaga kreatywność, urozmaica kształcenie tworzenia komunikatów, zachęca do ustnych opowieści, czytania i tworzenia autorskich historyjek, inspiruje do malowania własnych ilustracji. Kamishibai to także praca w grupie, nauka języków obcych, lekcja matematyki czy przyrody, rozmowa o emocjach i wartościach.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają zasady tworzenia spektaklu i przygotują przedstawienie z wykorzystaniem buta i i gotowych kart, poznają sposoby pracy z kamishibai, stworzą własne opowieści, opracują scenariusze zajęć.

Warsztaty poprowadzi Beata Malentowicz - nauczyciel bibliotekarz w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu. Jako certyfikowany organizator rozwoju edukacji zajmuje się wspomaganiem szkół i placówek oświatowych oraz współpracą ze środowiskiem lokalnym. Trener edukacji medialnej oraz pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy zarówno z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy dydaktycznej jak i promocji czytelnictwa przedstawiając różne rozwiązania pracy z tekstem. Jest koordynatorem sieci współpracy i samokształcenia pn. Sposób na czytanie, w ramach której uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i generują nowe pomysły. Prowadzi zajęcia dla uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych, przede wszystkim z edukacji medialnej i czytelniczej, najczęściej… z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.


Koszt udziału w warsztatach wynosi:

  • 180 zł netto
  • 162 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Cena obejmuje zestaw materiałów, możliwość konsultacji z trenerem, certyfikat, serwis kawowy, przekąski.

Uwaga! Rezygnacja z udziału po 20 maja 2020 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury wystawionej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Możliwy jest udział innej osoby na szkoleniu - zmianę uczestnika szkolenia należy zgłosić mailowo na adres: redakcja.portal@sbp.pl najpóźniej w przeddzień szkolenia.

Grafika (lead): Bibliotecas Redondela/ flickr.com (CC BY 2.0)

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP