Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

XI Ogólnopolskie Warsztaty Opracowania Rzeczowego Zbiorów, 3-5 czerwca 2009 w Warszawie

Komisja Opracowania Rzeczowego Zbiorów przy ZG Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich uprzejmie informuje, iż w dniach 3-5 czerwca 2009 r. w Bibliotece Narodowej (Al. Niepodległości 213, Sala im. Stefana Dembego) odbędą się XI ogólnopolskie warsztaty nt. Języki informacyjno-wyszukiwawcze – teraźniejszość i przyszłość.


Język haseł przedmiotowych Biblioteki Narodowej - nowe słownictwo, najnowsze ustalenia metodyczne, stosowanie w katalogach bibliotek.
Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna - problemy metodyczne i propozycje tworzenia charakterystyk wyszukiwawczych.
Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy z Biblioteką Narodową oraz Instytutem Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.


Zapraszamy bibliotekarzy do zgłaszania referatów, komunikatów na temat stosowania JHP BN i UKD w swoich bibliotekach.
Można uczestniczyć w trzech dniach lub wybrać jeden lub dwa dni. W każdym jednak przypadku konieczne jest uiszczenie opłaty konferencyjnej w wysokości podanej na karcie uczestnika, ewentualnie powiększonej o koszty obiadów, jeśli uczestnik będzie z nich korzystał. Opłatę konferencyjną należy wnieść na konto Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Opłata konferencyjna nie uwzględnia kosztu noclegu. Opłaty za nocleg uczestnicy uregulują bezpośrednio w hotelu. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o dokonanie wpłat na konto ZG SBP w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja b.r.


Kartę uczestnika prosimy przesłać również w terminie do dnia 20 maja na podany na niej adres. Zainteresowanych warsztatami prosimy o korzystanie z informacji zawartych na stronie internetowej Biblioteki Narodowej w serwisie Aktualności, oraz w serwisie EBIB.
Bieżące komunikaty dotyczące warsztatów będą umieszczane również na stronie Komisji oraz w serwisie informacyjnym SBP.

 

Karta uczestnika

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP