Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Konferencja "Cyfrowa kultura. Archiwa, biblioteki, muzea", 2-3 czerwa 2011 w Warszawie

Data dodania: 30.05.2011

Celem konferencji jest przedstawienie wpływu technologii informatycznych na funkcjonowanie instytucji kultury. Zostanie zaprezentowany krajowy dorobek w zakresie cyfryzacji archiwaliów, książek oraz zabytków, jak również wybrane międzynarodowe projekty, realizowane w ostatnim czasie. Wśród prelegentów znajdą się goście z kilku krajów. Organizatorzy chcą podzielić się najlepszymi praktykami, jakie zostały wypracowane w obszarze cyfryzacji, długookresowego przechowywania zasobów cyfrowych oraz szerokiego udostępniania cyfrowych treści nowymi kanałami, które pojawiają się wraz z rozwojem Internetu, telekomunikacji oraz mediów.

Formuła konferencji oparta będzie na dwóch równoległych blokach tematycznych, z których jeden będzie skierowany do przedstawicieli dyrekcji i administracji, a drugi do osób odpowiedzialnych za informatyczny obszar funkcjonowania instytucji. Sesje odbywające się w językach obcych będą tłumaczone symultanicznie.

Konferencja będzie kontynuacją spotkania poświęconego digitalizacji archiwów mediów. 1 czerwca odbędą się prezentacje dla mediów oraz instytucji i firm z nimi współpracujących. Szczegóły znajdują się na stronie www.ibm.com/smb/pl/ckmediateka.

Atrakcją konferencji będzie re-premiera zrekonstruowanego cyfrowo fi lmu pt.: „Gangsterzy i Filantropi” (1962 r.) w reżyserii Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Film został poddany procesowi digitalizacji wraz z piętnastoma najwybitniejszymi i najbardziej zniszczonymi polskimi fi lmami fabularnymi z lat 1946-1975 w ramach projektu Repozytorium Cyfrowe Filmoteki Narodowej.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP