Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Konferencja „Biblioteka XXI wieku, nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje. Trzy lata po Kielcach – najnowsze realizacje”, 1-2 września 2011 w Poznaniu

Data dodania: 03.06.2011

Szanowni Państwo! Dziękujemy za zainteresowanie naszą konferencją nt. budownictwa bibliotecznego, niestety limit miejsc został już wyczerpany. 

Od kilku lat zmienia się oblicze polskich bibliotek, nie tylko w zakresie gromadzenia i udostępniania zbiorów, przy wykorzystaniu nowych technologii, w tym cyfrowych nośników informacyjnych, ale również w aspekcie architektonicznym oraz poziomu wyposażenia wnętrz. Zagadnienia te mają istotny wpływ na kształtowanie funkcji bibliotek w rozwoju społecznym, wyznaczenie nowych standardów budownictwa bibliotecznego.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu środowiska wizualizacją bibliotek, nowoczesną organizacją przestrzenną Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, we współpracy z Biblioteką Politechniki Poznańskiej organizują w dniach 1-2 września 2011 r. konferencję pt. „Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, pomysłowe aranżacje, funkcjonalne wyposażenie. Trzy lata po Kielcach - najnowsze realizacje”. Odbędzie się ona w nowym gmachu Biblioteki Politechniki Poznańskiej.

Patronat medialny objął portal sbp.pl

Pierwsza konferencja z nowego cyklu zainicjowanego przez SBP odbyła się w 2008 roku. Od tego czasu zrealizowano wiele nowych projektów w zakresie poprawy infrastruktury architektonicznej i wnętrz bibliotecznych. Dotyczyły one zarówno dużych bibliotek akademickich, publicznych, jak i kształtowania przestrzeni w małych bibliotekach gminnych oraz szkolnych.

Konferencja odbywać się będzie w III sesjach poświęconych: bibliotekom akademickim; publicznym; pedagogicznym i szkolnym. Problemy kształtowania przestrzeni bibliotecznych zaprezentują bibliotekarze oraz architekci biorący udział w realizacjach tego typu projektów. Mamy nadzieję, że oprócz pogłębienia wiedzy na temat najnowszych realizacji budownictwa bibliotecznego konferencja służyć będzie inspirowaniu do działania, by biblioteki stawały się coraz bardziej otwarte, atrakcyjne, wielofunkcyjne, wygodne, o wyższym standardzie obsługi czytelniczej.
Uczestnicy znajdą odpowiedzi na pytania:

  • Jak znaleźć najlepsze pomysły dla konkretnego typu biblioteki?
  • Jak osiągnąć zaplanowany efekt?
  • Jak sprawnie przeprowadzić zmiany, które spełnią oczekiwania bibliotekarzy, architektów, czytelników?
  • Jak szacować koszty i zmieścić się w budżecie oraz jak postępować podczas realizacji?  

Zaprezentowane zostaną również przykłady nowoczesnych aranżacji i wyposażenia wnętrz bibliotecznych.
Do udziału w konferencji zapraszamy zarówno bibliotekarzy, jak również przedstawicieli samorządów, organizatorów bibliotek, architektów, projektantów wnętrz.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 sierpnia br.

Informacji o konferencji udzielają:

Małgorzata Szmigielska, Łukasz Stochniał (22) 6082825, biuro@sbp.pl

Partnerzy konferencji:

 

Partner Strategiczny SBP

Partner wspierający SBP 

   

 

 

 

Mapa dojazdu:


View Konferencja SBP 1-2.09.2011 Poznań, Kiekrz in a larger map

Dojazd z Dworca PKS do Politechniki Poznańskiej:

z przystanku tramwajowego (usytuowanego bliżej Dworca PKS) tramwajem nr 6 kierunek - MIŁOSTOWO (średnio co 15 minut, czas trwania podróży - 9 minut, koszt biletu - 2 zł) do przystanku KÓRNICKA. Stamtąd tramwajem nr 17 (1 minuta) jeden przystanek do POLITECHNIKI lub pieszo do ul. Kórnickiej i dalej do ul. Piotrowo. 

Z dworca PKP do Politechniki Poznańskiej:

z przystanku Dworzec Zachodni tramwajem nr 8 (kierunek MIŁOSTOWO, średnio co 15 minut) do przystanku POLITECHNIKA (czas trwania podróży - 17 minut, koszt biletu - 3 zł).

 

Biblioteka Politechniki Poznańskiej
Piotrowo 2
Poznań
61 665 35 19
library.put.poznan.pl

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Exploris w Kiekrzu Koło Poznania
Nad Jeziorem 105
Poznań
61 848 29 01
exploris.pl

Hotel Olimpia, Poznań
Taborowa 8
Poznań
61 864 42 00
hotel-olimpia.com.pl

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP