Polecamy
25,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”,... więcej >

VII Forum SBP nt."Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Narodowym Programie Czytelnictwa", 2-3 września 2011 w Kiekrzu k. Poznania

Data dodania: 03.06.2011

W dniach 2-3 września 2011 roku, w Kiekrzu koło Poznania, odbędzie się VII FORUM SBP pod hasłem „Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Narodowym Programie Czytelnictwa”. Podczas Forum chcemy dyskutować m.in. nad ministerialnym projektem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i udziałem SBP w jego realizacji. Przedstawione będą również zadania wykonywane w ramach „Strategii Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na lata 2010-2021”, ze szczególnym uwzględnieniem prac dotyczących najistotniejszych problemów bibliotekarstwa polskiego, w tym: nowelizacji ustawy o bibliotekach, badania efektywności bibliotek publicznych, pedagogicznych, priorytetów kształcenia i pragmatyki zawodu bibliotekarza. Planowany jest również panel dyskusyjny na temat kreowania atrakcyjnego wizerunku Stowarzyszenia.

Dokonane zostanie także podsumowanie realizacji „Programu działania SBP na lata 2009-2013” na półmetku kadencji. Zadania ujęte w programie wpisują się w zainicjowany przez MKiDN w grudniu 2009 roku, program zwiększenia poziomu czytelnictwa w kraju i działania Republiki Książki, której partnerem jest nasze Stowarzyszenie. Do udziału w Forum zaproszeni zostaną oprócz członków SBP, nasi partnerzy i goście z administracji państwowej, Instytutu Książki, bibliotek, organizacji związanych z sektorem książki i upowszechniania czytelnictwa oraz promujących rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Forum towarzyszyć będzie konferencja pt. „Biblioteka XXI wieku, nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje. Trzy lata po Kielcach – najnowsze realizacje”. Konferencja odbędzie się w dniach 1-2 września w Bibliotece Głównej Politechniki Poznańskiej, która jest współorganizatorem konferencji. Będzie to kontynuacja cyklu konferencji zainicjowanych przez SBP w 2008 r. na temat nowoczesnych obiektów bibliotecznych.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 lipca br.

Program VII Forum

Formularz zgłoszenia

Dojazd:

VII Forum SBP odbywać się będzie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Exploris w Kiekrzu Koło Poznania, który znajduje się przy ul. Nad Jeziorem 105.

Dojazd komunikacją miejską z dworca: pieszo ok 400 m. w kierunku Ronda Kaponiera, gdzie należy wsiąść w tramwaj nr 2, jadący w kierunku OGRODY. Należy przesiąść się na 5 przystanku (Żeromskiego) do autobusu linii 95, jadącego w kierunku Kiekrza. Wysiadka na przystanku Camping, dalej pieszo ok 400 m. ulicą Nad Jeziorem w kierunku Jeziora Kierskiego.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom VII Forum SBP dojazd do Kiekrza. Autokary podstawione będą 2 września br. o godz. 12:00, w pobliżu dworca PKP na ulicy Dworcowej, przy tzw. Dworcu Letnim. Odjazd autokarów do Kiekrza o godzinie 12:30

Informacji w sprawach dojazdu można zdobyć pod numerem telefonu: 512 584 453


Przejdź do mapy

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP