Polecamy
Aleksander Radwański 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

IV Ogólnopolska konferencja naukowa "Ochrona narodowego zbioru bibliotecznego: Digitalizacja i co dalej?", 27 września 2011 w Warszawie

Data dodania: 05.08.2011

Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na IV Ogólnopolską konferencję naukową "Ochrona Narodowego Zasobu Bibliotecznego: Digitalizacja… i co dalej?" która odbędzie się 27 września 2011 r. o godz. 10 00 w siedzibie Biblioteki.

Celem konferencji jest przedstawienie stanu wiedzy na temat digitalizacji zbiorów bibliotecznych oraz wymiana doświadczeń związanych z przechowywaniem i udostępnianiem zbiorów cyfrowych. Prelegenci postarają się udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące zasad archiwizacji i przechowywania zbiorów cyfrowych, tworzenia i udostępniania dokumentów cyfrowych z wykorzystaniem nowych technologii, a także przybliżyć procedury związane z polityką kopii bezpieczeństwa i zabezpieczeniem przez nieuprawnioną modyfikacją.

Konferencja adresowana jest do środowiska bibliotekarzy, głównie z instytucji, których całość lub część zbiorów stanowi Narodowy Zasób Biblioteczny.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Ramowy program konferencji

[pdf]


Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie

formularza zgłoszeniowego

i przesłanie go do Centralnej Biblioteki Wojskowej do 15 września 2011 r.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partnerzy
Partnerzy: Partnerzy zagraniczni: