Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

IV Ogólnopolska konferencja naukowa "Ochrona narodowego zbioru bibliotecznego: Digitalizacja i co dalej?", 27 września 2011 w Warszawie

Data dodania: 05.08.2011

Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na IV Ogólnopolską konferencję naukową "Ochrona Narodowego Zasobu Bibliotecznego: Digitalizacja… i co dalej?" która odbędzie się 27 września 2011 r. o godz. 10 00 w siedzibie Biblioteki.

Celem konferencji jest przedstawienie stanu wiedzy na temat digitalizacji zbiorów bibliotecznych oraz wymiana doświadczeń związanych z przechowywaniem i udostępnianiem zbiorów cyfrowych. Prelegenci postarają się udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące zasad archiwizacji i przechowywania zbiorów cyfrowych, tworzenia i udostępniania dokumentów cyfrowych z wykorzystaniem nowych technologii, a także przybliżyć procedury związane z polityką kopii bezpieczeństwa i zabezpieczeniem przez nieuprawnioną modyfikacją.

Konferencja adresowana jest do środowiska bibliotekarzy, głównie z instytucji, których całość lub część zbiorów stanowi Narodowy Zasób Biblioteczny.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Ramowy program konferencji

[pdf]


Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie

formularza zgłoszeniowego

i przesłanie go do Centralnej Biblioteki Wojskowej do 15 września 2011 r.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP