Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Warsztaty "Niekonwencjonalne metody wspierania czytelnictwa w bibliotekach dla dzieci i młodzieży" , 11-12 grudnia 2008

W dniach 11-12 grudnia 2008 r. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Goethe-Institut w Warszawie, we współpracy z Multimedialną Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży „Nautilus”, organizują międzynarodowe warsztaty pt. „Niekonwencjonalne metody wspierania czytelnictwa w bibliotekach dla dzieci i młodzieży”.


Warsztaty, pomyślane w formie praktycznych zajęć dla dwóch dwudziestoosobowych grup uczestników (każda grupa ma zajęcia jednego dnia) odbywać się będą w nowoczesnej bibliotece dla dzieci i młodzieży „Nautilus”, która mieści się w warszawskiej dzielnicy Białołęka, ul. Pancera 18, tel. 022-614-60-80.


W trakcie zajęć prowadzonych przez Claudię Rouvel z Berlińskiego Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej LesArt, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z kreatywnymi formami pracy z książką (w tym również obrazkową) oraz przetestowania ich w praktyce, na przykładzie wybranych pozycji literatury dziecięcej i młodzieżowej.


Warsztaty służą nabyciu, przez bibliotekarzy pracujących z dziećmi i młodzieżą, umiejętności posługiwania się niekonwencjonalnymi metodami rozwoju czytelnictwa. Umożliwią uczestnikom uzyskanie odpowiedzi na następujące pytania:

  • W jaki sposób biblioteki mogą pozyskiwać przyszłych czytelników?
  • Jak umożliwić dzieciom odkrywanie wszystkimi zmysłami świata mediów?
  • Jak otworzyć przed młodymi czytelnikami możliwości kryjące się w książkach?
  • Jak zachęcić młodzież do rozwoju własnej kreatywności?
  • Jak poprzez książkę nabywać i rozwijać umiejętności komunikowania się?
  • W trakcie warsztatów uczestnicy posługiwać się będą książkami z literatury niemieckiej (większość z nich została przetłumaczona na język polski), które szczególnie nadają się do inicjowania procesów komunikacyjnych, rozwijania wyobraźni, formułowania wypowiedzi i kształtowania sprawności językowej młodego czytelnika.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie zajęć „na żywo”. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach międzynarodowych.
Patronat medialny nad warsztatami objął Poradnik Bibliotekarza
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.


Formularz zgłoszenia

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP