Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

II Krakowska Konferencja Bibliotek Naukowych

Organizatorem Konferencji jest Biblioteka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a odbędzie się ona pod patronatem Krakowskiego Zespołu Bibliotecznego i Targów w Krakowie Sp. z o.o. Konferencja będzie towarzyszyć 16. Targom Książki w Krakowie i odbędzie się w dniach 24–25 października 2012 w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Tegoroczna edycja Konferencji będzie poświęcona zagadnieniom długoterminowej archiwizacji polskiego dziedzictwa cyfrowego. Wszystkich Państwa, zainteresowanych:

  • światowymi standardami i wzorcami w archiwistyce cyfrowej;
  • technicznymi, ekonomicznymi oraz prawnymi zagadnieniami związanymi z organizacją i funkcjonowaniem trwałych i wiarygodnych archiwów cyfrowych;
  • udziałem w dyskusji nad potrzebą utworzenia narodowego programu ochrony cyfrowego zasobu polskiej nauki i kultury;

Zachęcamy do udziału w Konferencji oraz nadsyłania propozycji wystąpień do końca maja 2012.

Serdecznie zapraszamy bibliotekarzy, pracowników informacji naukowej, archiwistów, muzealników, informatyków oraz przedstawicieli innych branż, zainteresowanych i zajmujących się składowaniem i ochroną użyteczności materiałów cyfrowych w długim czasie, do wymiany poglądów, idei, doświadczeń oraz udziału w debacie na temat narodowego programu ochrony rodzimych zasobów cyfrowych.

Przewidujemy wykłady gości zagranicznych i krajowych, specjalizujących się w archiwizacji zasobów cyfrowych, prezentacje gotowych rozwiązań dla składowania i ochrony zasobów cyfrowych, przegląd stosowanych, sprawdzonych i rekomendowanych w świecie metod archiwistyki cyfrowej.

Szczegółowe informacje będą ukazywać się na stronie www.ka.edu.pl/biblioteka/konferencja oraz na Facebooku www.facebook.com/KrakowskaKonferencjaBibliotekNaukowych.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP