Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Konferencja „Mobilna edukacja XXI wieku", 16 marca 2012 r., Elbląg

Data dodania: 15.02.2012

Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych SBP, Serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP, czasopismo „Uczę nowocześnie” oraz Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji „Mobilna edukacja XXI wieku”, która odbędzie się 16 marca 2012 w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu, przy ul. Świętego Ducha 25, w godz. od 11.00 do 15.00.

Konferencja, której adresatem są: dyrektorzy szkół i bibliotek, przedstawiciele organów prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe, nauczyciele różnych przedmiotów (w tym informatycy), nauczyciele bibliotekarze, poświęcona będzie roli technologii mobilnej w edukacji, prezentacji ciekawych rozwiązań zastosowania technologii między innymi w realizacji projektów edukacyjnych oraz organizacji i redagowaniu treści w witrynach internetowych szkół i bibliotek.

W trakcie konferencji poruszane będą następujące zagadnienia:

  • Rola technologii mobilnej w edukacji (czy, jak i dlaczego ją wykorzystywać w szkole i bibliotece).
  • Organizacja i redagowanie treści w witrynach internetowych (cel, identyfikacja użytkownika, formy, narzędzia, skuteczność działania).
  • Technologia a edukacja i projekty edukacyjne - dobre rozwiązania, ciekawe pomysły (przykłady zastosowania technologii i urządzeń oferowanych przez partnerów projektu; przykłady projektów realizowanych w gimnazjach, rola technologii w projektach oraz wspomaganie prowadzenia projektów).

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie www.wmbp.edu.pl w dziale „Aktualności”.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: konferencja@wmbp.edu.pl do 13 marca 2012. W zgłoszeniu należy podać następujące dane: imię i nazwisko, miejsce pracy, tel. kontaktowy, e-mail.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Wykłady i prezentacje przedstawi Janusz Wierzbicki – trener, konsultant i wykładowca, wieloletni współpracownik Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, realizator projektów edukacyjnych dla szkół, bibliotek i instytucji związanych ze szkolnictwem.

Wydział Promocji i Współpracy z Bibliotekami
mgr Anna Szeląg

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP