Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Ochrona danych osobowych w bibliotece, 28 marca 2012 r., Warszawa

Data dodania: 28.02.2012

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Instytut Książki (zespół MAK+), JDS Consulting zapraszają na warsztaty: „Ochrona danych osobowych w bibliotece” poświęcone wymaganiom i obowiązkom nakładanym na biblioteki przez ustawę o ochronie danych osobowych. Odbędą się one 28 marca 2012 roku w Warszawie w siedzibie Instytutu Książki, w Pałacu Kultury i Nauki. 

Głównym celem spotkania jest przedstawienie zagadnień ochrony danych osobowych w działalności bibliotek oraz zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie administrowania danymi osobowymi w bibliotece i pełnienia funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji oraz tworzenia odpowiedniej dokumentacji wynikającej z ustawy o ochronie danych osobowych (polityka bezpieczeństwa, zgłaszanie bazy do GIODO, nadawanie upoważnień pracownikom, itp.).

Warsztaty poprowadzą specjaliści z firmy JDS Consulting, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, firmy PR Partner:

  • Konrad Czaplicki - Audytor, Administrator Bezpieczeństwa Informacji (JDS Consulting sp. z o.o. sp.k.);
  • Łukasz Stochniał - Sekretarz i redaktor portalu sbp.pl, Administrator Bezpieczeństwa Informacji (Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich);
  • Agata Szczotka-Sarna - medioznawca, specjalistka ds. komunikacji, związana ze środowiskiem bibliotecznym jako trener, (PR Partner);
  • Jakub Wezgraj, Kierownik Działu Audytu i Projektów (JDS Consulting sp. z o.o. sp.k.).

Firma JDS Consulting od prawie 2 lat zapewnia wsparcie merytoryczne na rzecz Instytutu Książki w obszarze ochrony danych osobowych, specjalizuje się w przygotowywaniu niezbędnych rozwiązań proceduralnych, służących zapewnieniu zgodności z wymogami przepisów. W roku 2012, jako partner merytoryczny systemu MAK+, firma poszerzyła zakres współpracy o obowiązki ustawowe z zakresu ochrony danych osobowych jakie muszą dopełnić biblioteki. Korzystanie z usług JDS Consulting to czerpanie z 10 lat doświadczeń i opartej na tym wiedzy ekspertów.

Moderator: Sylwia Czub-Kiełczewska (MAK+).

Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Liczba miejsc ograniczona.

 

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

  • 120 zł + 23% VAT
  • 100 zł + 23% VAT dla członków SBP (weryfikacja na podstawie elektronicznej bazy członków SBP) i klientów systemu MAK+ (weryfikacja przez Instytut Książki).

Koszty obejmują: materiały szkoleniowe, certyfikat, obiad oraz serwisy kawowe.

Informacje na temat szkolenia udziela:

Łukasz Stochniał,
e-mail: l.stochnial@sbp.pl
tel. 22 608 28 25

Organizatorzy:

 

Partner medialny:

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP