Polecamy
49,00 PLN

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Publikacja zbiorowa Mai... więcej >

Kościelne zbiory muzyczne w bibliotekach polskich, 26-28 września 2012 r., Gniezno

Data dodania: 19.06.2012

Sekcja Bibliotek Muzycznych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Polska Grupa Narodowa IAML we współpracy z Archidiecezjalną Komisją ds. Śpiewu, Muzyki Kościelnej i Służby Liturgicznej, Muzeum Archidiecezjalnym, Archiwum Archidiecezjalnym oraz Studium Muzyki Kościelnej w Gnieźnie organizuje Konferencję „Kościelne zbiory muzyczne w bibliotekach polskich” w dniach 26-28 września 2012 roku w Gnieźnie.

Honorowy patronat nad Konferencją objął Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Józef Kowalczyk, Prymas Polski oraz Starosta Gnieźnieński Pan Dariusz Pilak.

Zaproszenie do udziału w Konferencji kierujemy do bibliotekarzy, archiwistów i badaczy-muzykologów, którzy w swojej pracy podejmują zagadnienia muzyki kościelnej z perspektywy źródłowej oraz osób związanych w muzyką kościelną na co dzień. Planujemy, aby w czasie Konferencji zostały przedstawione referaty na temat zbiorów muzyki kościelnej, które znajdują się w polskich archiwach i bibliotekach kościelnych, akademickich, publicznych oraz kolekcjach innych instytucji i stowarzyszeń muzycznych.

Pragniemy, aby spotkanie w Gnieźnie przyczyniło się do lepszego poznania tych zbiorów oraz nawiązania kontaktów różnych środowisk zainteresowanych tą samą tematyką, a działających na różnej płaszczyźnie. Wybór Gniezna na organizację Konferencji o zbiorach muzyki kościelnej ma wymiar symboliczny. Obecność uczestników Konferencji w Gnieźnie pozwoli zaprezentować te zbiory we właściwym wymiarze i kontekście.

W programie Konferencji planowany jest koncert, zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej oraz Muzeum Archidiecezjalnego, a wieczorem, pierwszego dnia Konferencji – msza św. pod przewodnictwem Księdza Prymasa Józefa Kowalczyka.

Więcej informacji na temat programu Konferencji oraz szczegóły organizacyjne znajdują się na stronie Sekcji Bibliotek Muzycznych: http://www.iaml.pl/Konferencja_Gniezno_2012.htm

Zgłoszenia uczestnictwa

Zgłoszenia uczestnictwa dokonujemy na formularzu zgłoszeniowym wysyłając go na adres e-mail: muzyczne@sbp.pl w terminie do dnia 15 września 2012. Prosimy podać na formularzu dane do faktury za opłatę konferencyjną.

Kontakt w sprawach organizacyjnych i programowych

Jolanta Byczkowska-Sztaba
Wiceprzewodnicząca Sekcji Bibliotek Muzycznych SBP
Biblioteka Narodowa, Polskie Centrum RISM
e-mail: j.byczkowska@bn.org.pl
tel. (22) 608 23 90

Stanisław Hrabia
Przewodniczący Sekcji Bibliotek Muzycznych SBP
Biblioteka i Fonoteka Instytutu Muzykologii UJ
e-mail: shrabia@uj.edu.pl
tel. (12) 663-16-73 (lub 663-16-70)
fax: (12) 663-16-71

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP