Polecamy
25,00 PLN 35,00 PLN

Monografia powinna zająć ważne miejsce wśród publikacji poświęconych zagadnieniom kultury,... więcej >

II Kongres Wolności, 7-8 czerwca 2013 r., Warszawa

Data dodania: 03.06.2013

Fundacja Projekt: Polska organizuje 7-8 czerwca drugi Kongres Wolności, pod hasłem „Cyfrowe pokolenie w demokracji”. Centrum Cyfrowe jest współorganizatorem wydarzenia, którego celem jest spojrzenie na Polskę - i polskie cyfrowe społeczeństwo - z punktu widzenia młodego pokolenia.

Zgodnie z założeniami Kongresu:

młodzi Polacy, których w największym stopniu będą dotykały decyzje podejmowane dzisiaj, nie mają wpływu na swoją przyszłość. Chcemy to zmienić. Chcemy zobaczyć jaki kraj zrobiliby sobie ludzie wychowani w wolnej Polsce, w cyfrowym świecie.

W ramach Kongresu wystąpi Alek Tarkowski, który opowie o wizji sieciowej demokracji partycypacyjnej starając się trzeźwo ocenić znaczenie internetowych inicjatyw na podstawie doświadczeń z realizowanego w Centrum od trzech lat programu opengov.

Zapraszamy również debaty panelowe w ramach serii „Prawo i idee”, dotyczące m.in. internetu i demokracji oraz zgromadzeń w cyfrowym świecie. Drugiego dnia Kongresu polecamy natomiast zamykające wystąpienie Daniela Vaarika z Estonii, który opowie o niesamowitym eksperymencie artystycznym, w ramach którego awangardowy teatr założył w Estonii populistyczną partię – jako komentarz stanu współczesnej demokracji (Vaarik pisał o swoich doświadczeniach na stronie Edgeryders).

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP