Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Konferencja „openGLAM 2013 - Otwarte zasoby kultury”, 11-12 października 2013 r., Warszawa

Data dodania: 05.08.2013

11-12 października 2013 r. w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki odbędzie się konferencja openGLAM 2013 - Otwarte zasoby kultury. Jest to pierwsza w Polsce konferencja na temat idei open GLAM - nowego sposobu myślenia o misji instytucji kultury i sposobach korzystania z jej zasobów.

Do 31 sierpnia można nadsyłać propozycje sesji, warsztatów i wystąpień.

Rejestracja już otwarta.

Głównym celem konferencji openGLAM 2013 jest prezentacja najlepszych przykładów inicjatyw już zrealizowanych oraz dyskusja nad zaletami otwartości i stawianymi przez nią wyzwaniami. Szczególną uwagę chcemy poświęcić zagadnieniom edukacyjnym oraz prawnym. Konferencja openGLAM 2013 będzie okazją do spotkania osób doświadczonych we wdrażaniu inicjatyw otwartościowych z osobami i instytucjami, które zamierzają realizować tego rodzaju projekty. Do udziału zapraszamy pracowników instytucji kultury i dziedzictwa, coraz częściej określanych jako część sektora GLAM jak również osoby współpracujące z tymi instytucjami oraz prowadzące projekty z wykorzystywaniem ich zbiorów: badaczy, animatorów kultury, twórców i pracowników organizacji pozarządowych.

Organizatorami konferencji są: Zachęta Narodowej Galerii Sztuki, Centrum Cyfrowe oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Konferencja jest częścią projektu Otwarta Zachęta.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP