Warsztaty „O pieniądzach (i nie tylko) w bibliotekach. Metody i narzędzia edukacji ekonomicznej w bibliotekach”, 21 kwietnia 2017 r., Warszawa

10.00-10.30: Rejestracja uczestników.

10.30-15.30: Warsztaty - poruszane zagadnienia:

  • Wprowadzenie: Stan wiedzy ekonomicznej Polaków (jakie badania są prowadzone i jakie są ich wyniki, kilka informacji o edukacji ekonomicznej w Polsce); dlaczego, po co i jak uczyć w bibliotece o finansach i innych zagadnieniach ekonomicznych.
  • Dla dzieci: Nauka przez zabawę: jakie tematy poruszać; książki i czasopisma dla dzieci; polecane ekonomiczne gry planszowe; przykładowe scenariusze zajęć i działań bibliotecznych; programy zewnętrzne kierowane do dzieci, w które mogą włączać się biblioteki.
  • Dla młodzieży: Jakie tematy poruszać; książki i czasopisma dla młodzieży; źródła informacji dostępne on-line; polecane ekonomiczne gry planszowe dla młodzieży; przykłady działań bibliotecznych; programy zewnętrzne kierowane do młodzieży, w które mogą włączać się biblioteki.
  • Dla dorosłych: Zakres tematyczny działań edukacyjnych - w tym działania adresowane do specyficznych grup dorosłych odbiorców (m.in. przedsiębiorcy, osoby planujące założyć swoją firmę, bezrobotni, seniorzy); rynek literatury i prasy ekonomicznej; źródła informacji dostępne on-line
  • Dla wtajemniczonych: Naukowe i specjalistyczne źródła informacji.
  • Podsumowanie
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP