II etap konkursu Bibliotekarz Roku 2011

Szanowni Państwo

Po raz drugi Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje konkurs na Bibliotekarza Roku. Zakończył się pierwszy etap. W 14 okręgach dokonano wyboru Bibliotekarzy Roku poszczególnych województw. Cieszymy się, że konkurs się rozwija w całym kraju. Wyrażam podziękowanie koleżankom i kolegom ze struktur terenowych, za rozpropagowanie konkursu w regionach.

Wszystkim laureatom konkursów wojewódzkich serdecznie gratuluję. Internautów zachęcam do włączenia się w drugi etap konkursu i dokonanie wyboru Bibliotekarza Roku w skali kraju. Sylwetki wszystkich nominowanych do tego tytułu prezentujemy w naszym portalu. Głosowanie internetowe trwać będzie do 20 czerwca. To Państwo macie szansę dokonać wyboru najlepszego bibliotekarza w całym kraju. Wybór nie jest łatwy, wszyscy nominowani to ludzie, którzy w swoim środowisku są znani z podejmowania różnorodnych przedsięwzięć na rzecz promocji biblioteki i czytelnictwa, kreatywności, wprowadzania nowoczesnych metod organizacji pracy i obsługi użytkowników. Cechuje ich sumienność, obowiązkowość, profesjonalizm.

Zachęcam do wnikliwego zapoznania się z osiągnięciami wszystkich nominowanych i głosowania na tego, kto Państwa zdaniem powinien zdobyć ten zaszczytny tytuł. Mam nadzieję, że nasz konkurs przyczyni się do zainteresowania opinii społecznej zawodem bibliotekarza i jego rolą w edukacji kulturalnej, a także rozbudzi aktywność tych, którzy go wykonują.

Z koleżeńskim pozdrowieniem
Elżbieta Stefańczyk,
Przewodnicząca
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich


Zapoznaj się z sylwetkami Bibliotekarzy Roku w województwach:

Masz prawo oddać jeden głos na każdego kandydata. Przejdź do głosowania. Głosowanie wymaga logowania w portalu.

Regulamin konkursu


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP