Finalistki Konkursu SBP Bibliotekarz Roku 2012

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu SBP Bibliotekarz Roku 2012

15 kwietnia 2013 r. rozpoczynamy II etap Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2012. Wszystkie okręgi SBP (z wyjątkiem świętokrzyskiego, który w naszym konkursie jeszcze nie brał udziału) dokonały wyboru wojewódzkich Bibliotekarzy Roku 2012 i zgłosiły 15 finalistek do kolejnego etapu. To największa, jak do tej pory, grupa potencjalnych kandydatów do tytułu. Przeważają wśród nich przedstawicielki bibliotek publicznych (10 osób). Jest 1 reprezentantka bibliotek naukowych i, co cieszy, po raz pierwszy zgłoszono reprezentantki bibliotek pedagogicznych (2 osoby) oraz szkolnych (2 osoby).

Finalistki mają różny staż pracy, bagaż doświadczeń i osiągnięcia, ale łączy je dążenie, aby biblioteka, w której pracują była nowoczesna, dobrze postrzegana przez czytelników i chętnie odwiedzana. Wybór nie będzie łatwy. Na decyzje mamy czas do 17 maja 2013r., kiedy zakończy się głosowanie internetowe. Zasady głosowania nie uległy zmianie - można oddać głos tylko raz na każdego z finalistów, po uprzednim zalogowaniu się na portalu.

Kandydatom do tytułu życzę uzyskania jak największej liczby głosów, a wyborcom obiektywnych decyzji, pozwalających wyłonić najbardziej zasługującego na tytuł zwycięzcę.

Ewa Stachowska-Musiał
Sekretarz Konkursu SBP Bibliotekarz Roku

Warszawa, 15.04.2013 r.


Zapoznaj się z sylwetkami Bibliotekarzy Roku w województwach:

Masz prawo oddać jeden głos na każdego kandydata. Przejdź do głosowania. Głosowanie wymaga logowania w portalu.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP