Medal „W dowód uznania”

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Medal W Dowód Uznania został ustanowiony 15 czerwca 1997 r., przez Krajowy Zjazd Delegatów SBP i zaprojektowany przez artystę plastyka, Zbigniewa Jarockiego. Wraz z medalem wręczany jest dyplom, potwierdzony podpisami Przewodniczącego oraz Sekretarza Generalnego SBP. Zgodnie z Regulaminem  Medalu W dowód Uznania z dn. 7.kwietnia 2017 r.  nadaje się go osobom oraz instytucjom i organizacjom za dokonania i zasługi istotne dla rozwoju polskiego bibliotekarstwa, czytelnictwa oraz informacji naukowej, na które składają się działania organizacyjne, modernizacyjne, dydaktyczne, badawcze, wydawnicze i popularyzatorskie zarówno w skali krajowej jak i lokalnej.

Organami uprawnionymi do zgłaszania wniosków o przyznanie Medalu są: ZG SBP, zarządy okręgów, oraz zarządy komisji, sekcji i zespołów działających przy ZG SBP; organem rozpatrującym wnioski jest Komisja Odznaczeń i Wyróżnień ZG SBP, a zatwierdzającym Prezydium ZG SBP.

Odznaczeni:

2018:
Bukańska-Flinta Iwona - Wrocław
Łukaszewski Dariusz - Warszawa
Kołąciński Michał Wincenty - Wrocław
Kustra Alicja - Rzeszów
Kycler Maria - Katowice
Sobolewska Alina - Łódź
Swarcewicz Danuta - Toruń
Terlecki Jezry Kazimierz - Wrocław
Warząchowska Bogumiła - Katowice
Zając Mariola - Łódź


Biblioteka Publiczna we Włodawie
Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Dygasińskiego w Starachowicach
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie

2017:
Baczyńska Małgorzata - Kielce
Błażewicz Jolanta - Łódź
Borowiec Teresa - Rzeszów
Cieniewska Monika - Warszawa
Dudziak-Kowalska Małgorzata - Kraków
Frankowicz Krzysztof - Kraków
Gałązka Maria - Kraków
Grzecznowska Anna - Warszawa
Hope Alina - Gdańsk
Imiołek Alicja - Kraków
Jagodzińska Elżbieta - Rzeszów
Jamróg Maria - Rzeszów
Janda Bożena - Rzeszów
Jazdon Artur - Poznań
Kaczor Mariola - Rzeszów
Kowal Małgorzata - Rzeszów
Kowalczyk Dariusz - Kielce
Kubic Żaneta - Kraków
Lewandowska Agnieszka - Łódź
Macheta Bernadetta - Kraków
Marcinkiewicz Andrzej - Olsztyn
Nalewajska Lilianna - Warszawa
Pelc-Antoniak Katarzyna - Rzeszów
Piekarz Wiesława - Lubenia
Pilawa Agata - Rzeszów
Prochowski Henryk - Rzeszów
Rejman Maria - Wrocław
Rzepka Dorota - Kraków
Satro Beata - Kielce
Solecka Małgorzata - Lubenia
Sowa Beata - Kraków
Stasińska Edyta - Łódź
Stażyńska Bożena - Warszawa
Śliwa Alicja Bożena - Warszawa
Tkacz Elżbieta - Rzeszów
Warzybok Alicja - Rzeszów
Winiarska Genowefa - Rzeszów
Wojtaszek Bogumiła - Rzeszów
Wójcik Genowefa - Rzeszów


Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu
Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie
Mestska knihovna Sumperk Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze
Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie
Polska Izba Książki
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek

2016:
Helena Bednarska - Poznań
Arkadiusz Błaszczyk - Poznań
Blanka Bobryk - Wrocław
Bożena Dawidowska-Langer - Warszawa
Grażyna Dittrich - Katowice
Edyta Dobek - Warszawa
Robert Duma - Wrocław
Rafał Gronicz - Wrocław
Krystyna Janowska - Wrocław
Irena Mosińska - Wrocław
Joanna Nastalska-Wiśnicka - Lublin
Domicylla Sierszchuła-Filipowska - Poznań
Monika Sobczak-Waliś - Poznań
Janina Weretka-Piechowiak - Wrocław
Lidia Widelska - Wrocław
Ewa Żbikowska - Warszawa
Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu
Miejska Biblioteka Publiczna w Polanicy Zdroju
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Prejsa w Chełmży

2015:
Ambroży Ewa Maria - Katowice
Bińkowska Renata – Wrocław
Błaszczyk Hieronim - Warszawa
Błażejewska Dorota – Gniezno
Bobryk Adam - Gniezno
Boguszewska Bogumiła – Warszawa
Bugajewska Halina – Lublin
Chmura Barbara - Rzeszów
Chojecka Mariola - Siedlce
Czaja Ilona – Wrocław
Dąbrowska Bożena – Siedlce
Dworak Agnieszka - Rzeszów
Grzelakowska Elżbieta – Łódź
Jaworska Ewa - Gniezno
Jurek Marianna - Łódź
Kamiński Marek – Zielona Góra
Kendra Halina – Łódź
Kloczkowska Lucyna - Rzeszów
Limanowska Ewa – Włocławek
Ławniczak Tomasz - Gniezno
Marcinkowska Beata Ewa - Katowice
Matusiak Krystyna - Włocławek
Morawiec Witold – Olesno
Pochwałko-Kołodziejska Wanda - Warszawa
Pomianowicz Joanna – Poznań
Rozborska-Kałucka Joanna - Rzeszów
Samek Hanna – Łódź
Sawczuk Maria – Lublin
Stachura Marta - Tarnów
Szymańska Małgorzata – Poznań
Twardowska Alicja - Gniezno
Walczak Julita – Wieluń
Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Bierkowicach
Gminna Biblioteka Publiczna Olszewo-Borki
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

2014:
Baszko Agnieszka - Poznań
Bias Iwona - Katowice
Bielska Krystyna - Łódź
Buck Andrzej - Zielona Góra
Dobrowolski Piotr - Warszawa
Dziechciowska Wiesława - Szczecin
Dziedzic Krzysztof – Wrocław
Frączek Ireneusz Robert - Warszawa
Gutowska Maria - Katowice
Horanin Lucyna – Wrocław
Hruby Teresa – Opole
Kondras Jerzy - Śrem
Kończal-Gnap Lucyna – Poznań
Kopczyńska Elżbieta - Warszawa
Kostecka Bogusława – Wrocław
Kozłowska Ewa - Warszawa
Ksit Barbara – Poznań
Łaszczych Krystyna - Warszawa
Maculewicz Piotr - Warszawa
Maćkowiak Ewa - Łódź
Mastalerz Norbert – Tarnobrzeg
Michalska Anna - Gdańsk
Mierzejewska Grażyna - Warszawa
Mrygoń Adam - Warszawa
Mulka Leszek – Wrocław
Pawłowska Ewa - Katowice
Poławska Barbara – Siedlce
Przedpełska Jadwiga – Warszawa
Przybyła Mirela - Katowice
Przybyszewska Alicja – Poznań
Rokicka-Szymańska Małgorzata - Białystok
Spaleniak Wojciech - Poznań
Stępień Renata - Zgierz
Szydlik Anna – Warszawa
Szymczak-Ryczel Joanna - Łódź
Tarczyński Jan - Warszawa
Wiśniewska Małgorzata – Warszawa
Wojtkowska Paulina - Śrem
Woldański Jerzy - Wrocław
Zembaczyński Ryszard - Opole
Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich
Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach
Zespół Historyczno-Pamiętnikarski Oddziału Warszawskiego SBP
Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie

2013:
Babiarz-Zych Zbigniew – Słupsk
Barbus Beata Łódź
Baster Zofia - Racławice
Barbarowicz Jerzy – Słupsk
Biskupska-Lisiecka Zofia – Lębork
Chmielecka Grażyna - Łódź
Czajor Agata - Wałbrzych
Dąbrowska Maria – Słupsk
Dobrzyńska-Lankosz Ewa - Kraków
Gajewska Elżbieta – Wałbrzych
Grygorowicz Anna - Gdańsk
Hess Bożena – Gołacz
Jasionek Kornelia – Jastrzębie Zdrój
Karwacka Brygida - Gliwice
Konarzewska Halina - Oleśnica
Kosmatka Zbigniew – Poznań
Leszczyńska-Buczek Wiesława – Mińsk Mazowiecki
Loc Bożena – Kłodzko
Markowska Dorota – Oleśnica
Mielus Anna – Kalina Wielka
Morawiec Barbara - Legnica
Oleksiak Elżbieta – Katowice
Pacholczyk Małgorzata - Leszno
Podolak Andrzej – Poznań
Potocka Irena - Leszno
Skonieczna Urszula – Wrocław
Sobczak Ewa – Jastrzębie Zdrój
Stępniak Jolanta - Warszawa
Sucharska Halina – Lipno
Tabor Bożena - Kozłów
Taraszkiewicz Beata - Słupsk
Urban Bogumiła – Katowice
Wardowska-Pucułek Agnieszka – Słupsk
Wojnarowski Jacek - Warszawa
Wojtowicz Elżbieta – Wałbrzych

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie Filia w Braszowicach
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Instytut Książki
Legnicka Biblioteka Publiczna

2012:
Adamczyk Ewa - Warszawa
Bartman Tamara - Przemyśl
Bednarz-Soja Katarzyna - Przemyśl
Białkowski Sławomir - Radom
Biskupska Ewa - Opole
Bocian Danuta - Toruń
Bogusz Jan - Przemyśl
Braun Paweł - Gdynia
Bronikowska Jolanta – Warszawa
Chlebicka-Abramowicz Bożena – Warszawa
Chojnacka Elżbieta - Ostrołęka
Dachtera Aleksandra - Zielona Góra
Drozda Roman - Słupsk
Fechner Jarosław - Poznań
Głowacka Bożena - Ostrołęka
Gołębiewska Agnieszka – Warszawa
Góra Andrzej - Katowice
Grzybowska Maria - Bielsko-Biała
Horowska Elżbieta - Kłodzko
Jankowska Agnieszka - Toruń
Jarkiewicz Barbara - Katowice
Jasnosz Halina - Przemyśl
Kabat-Georgijewa Elwira - Katowice
Kaczmarek Danuta - Poznań
Kaczmarek Dorota - Zielona Góra
Kaczorek Justyna - Ostrołęka
Kamińska Anna - Katowice
Kempska Małgorzata - Toruń
Kęsik Marta - Lublin
Klemendorf Barbara - Ostrołęka
Koch Kazimiera - Katowice
Koperski Maciej – Warszawa
Kośka Sylwia - Bielsko-Biała
Krawczak Ewa - Warszawa
Kwiatkowska Halina - Ostrołęka
Kwiatkowska Hanna - Ostrołęka
Kwiecińska Katarzyna - Toruń
Laszczak Genowefa - Jelenia Góra
Linek Ewa - Radom
Lipińska-Nowak Genowefa - Zielona Góra
Łaskarzewska Hanna – Warszawa
Madalińska Aleksandra - Warszawa
Magnuszewska Małgorzata - Toruń
Maj Zofia - Radom
Medoń-Piętka Ewa - Bielsko-Biała
Milczewska Wanda - Zielona Góra
Nowicka Jadwiga - Ostrpłęka
Pigła Włodzimierz – Warszawa
Piotrowska Krystyna - Jelenia Góra
Podlasińska Agnieszka - Toruń
Potyrała Zbigniew - Wrocław
Przybylska Maria - Warszawa
Rychlicka Elżbieta - Legnica
Smętek Violetta - Legnica
Solińska Beata - Jelenia Góra
Spóz Andrzej - Warszawa
Tomys Irena - Wrocław
Urbanowicz Katarzyna – Warszawa
Wasilewska Ewa - Warszawa
Wcisło Aneta - Katowice
Wiącek Magdalena - Wrocław
Wodnicka Maria - Przemyśl
Zdeb Agata - Bielsko-Biała
Zych Beata – Warszawa
Żurkiewicz Małgorzata – Katowice

Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Lubaniu
Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu
Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 75
Biblioteka Publiczna im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu
Warszawska Galeria Ekslibrisu

2011:
Teresa Basińska - Łódź
Teresa Bernatowicz - Kłodzko
Maria Bielecka - Ostrołęka
Wiesława Budrowska - Toruń
Katarzyna Budzicka - Warszawa
Ewa Charyton - Toruń
Beata Czekaj-Wiśniewska - Warszawa
Renata Dziepak - Rzeszów
Elżbieta Fiałkowska - Wrocław
Elżbieta Gawron - Siedlce
Barbara Gieryk - Ostrołęka
Zofia Górna - Katowice
Anna Grabska - Łódź
Zofia Jajkiewicz - Rzeszów
Małgorzata Janicka - Zielona Góra
Maria Jarczyńska - Zielona Góra
Małgorzata Jeżykowska - Zielona Góra
Wiesław Juszczak - Łódź
Małgorzata Kacprzak - Kalisz
Alina Kajewska - Kalisz
Maja Kimnes - Zielona Góra
Lucyna Kiwior - Kraków
Władysław Kobiałka - Wrocław
Lilia Kołodziejczyk - Warszawa
Dawid Kotlarek - Zielona Góra
Małgorzata Kozioł - Bielsko-Biała
Czesław Kruk - Radom
Wojciech Kudelski - Siedlce
Jadwiga Kusior - Kraków
Jolanta Łupińska-Olbryś - Ciechanów
Monika Machowicz - Jasło
Krystyna Magdalińska - Wrocław
Bożena Maksymowicz - Zielona Góra
Dorota Malczewska-Stus - Bielsko-Biała
Genowefa Mandau - Bielsko-Biała
Piotr Mańka - Słupsk
Maria Mazur - Wrocław
Ilona Michalska-Masiarz - Radom
Grażyna Mistkiewicz - Gdańsk
Halina Mościcka - Warszawa
Aleksandra Motała - Zielona Góra
Elżbieta Nakielska - Ostrołęka
Anna Nowak - Wrocław
Elżbieta Orzechowska - Wrocław
Małgorzata Osiewicz - Łódź
Małgorzata Pacholczyk - Poznań
Wioletta Paszkowska - Wrocław
Barbara Pawlik - Nowy Sącz
49. Katarzyna Pawluk - Opole
Krystyna Piwowarska - Warszawa
Stanisław Początek - Kraków
Krystyna Radzikowska - Warszawa
Małgorzata Rokicka-Szymańska - Białystok
Adam Rosa - Zielona Góra
Marzena Rosiak - Łódź
Teresa Sadowska - Ciechanów
Irena Sawicka - Warszawa
Aleksandra Skrabacz - Warszawa
Elżbieta Skubała - Łódź
Urszula Słota - Wrocław
Wiesława Sobiech - Ostrołęka
Małgorzata Sońska - Rzeszów
Elżbieta Sosnowska - Wrocław
Elżbieta Stachurska-Dobek - Zielona Góra
Jolanta Stadnik - Zielona Góra
Elżbieta Stasinowska - Skierniewice
Maria Stolnicka - Słupsk
Maria Szczeciak - Wrocław
Wiesław Szeląg - Słupsk
Małgorzata Śluzek - Siedlce
Krystyna Talaga - Kalisz
Wiesław Tobiasz - Nowy Sącz
Anna Urbaniak - Zielona Góra
Beata Waleńska - Kalisz
Ewa Walków - Kalisz
Wiesława Warchoł - Radom
Katarzyna Winogrodzka - Warszawa
Irena Wojsz - Warszawa
Danuta Zając - Katowice
Danuta Zarzycka - Gdańsk
Elżbieta Zdun - Skierniewice
Grażyna Ziembicka - Jasło
Małgorzata Zonik - Warszawa

Biblioteka Publiczna w Bardzie – Filia w Brzeźnicy
Gminna Biblioteka Publiczna w Radziejowie z s. w Płowcach
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z s. w Szebniach
Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW
Koło Bibliotek Naukowych i Fachowych SBP w Słupsku
Krotoszyńska Biblioteka Publiczna w Krotoszynie
Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Myszyńcu
Stowarzyszenie Księgarzy Polskich w Warszawie
Towarzystwo Bibliofilów Polskich w Warszawie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

2010:
Urszula Barszcz – Radom
Grażyna Baszyńska – Leszno
Barbara Barwiołek - Warszawa
Bożenna Bębenek – Ostrołęka
Urszula Bolek – Bielsko-Biała
Bożenna Borowska – Łódź
Iwona Borowska - Łódź
Marianna Brachfogel – Warszawa
Ewa Bukowska – Kalisz
Zuzanna Cajza - Zabrze
Maria Cibicka – Kraków
Monika Fiodorow - Łódź
Maria Frączkowska – Ciechanów
Teresa Gadomska – Ciechanów
Marzena Gałecka - Bielsko-Biała
Teresa Gawęda – Kraków
Alicja Grasewicz-Cichy - Łódź
Zbigniew Grzesiak – Mińsk Mazowiecki
Halina Harasymowicz – Kłodzko
Maria Hareńczyk – Bielsko-Biała
Zbigniew Hendzel – Bielsko-Biała
Beata Hoffrichter - Zabrze
Maria Iwanek - Lubartów
Marianna Jabłońska-Kuflewska – Toruń
Zofia Jedziniak - Rzeszów
Jolanta Juśko - Leszno
Konrad Kaczmarek - Leszno
Krystyna Kasprzyk – Kraków
Maciej Kobyliński – Słupsk
Jolanta Kornacka-Klein - Zabrze
Cyprian Kostrakiewicz - Leszno
Lidia Kowińska – Ostrołęka
Halina Kusz – Leszno
Zuzanna Leśko – Kłodzko
Iwona Ludkiewicz - Warszawa
Kamila Maj – Toruń
Janina Mielnicka - Ostrołęka
Alina Miętkiewicz – Toruń
Helena Młynek – Łańcut
Marlena Nabzdyk - Kalisz
Anna Niedek – Siedlce
Grażyna Nycko – Bielsko-Biała
Marianna Oklińska - Warszawa
Halina Opielowska - Rzeszów
Marzena Przygodzińska – Skierniewice
Agnieszka Retkowska - Łódź
Dorota Rybak - Lubartów
Elżbieta Sadłowska – Ostrołęka
Elżbieta Sieradzińska - Siedlce
Barbara Składanowska – Jastrzębie Zdrój
Bożena Sobczak – Ostrów Wlkp.
Joanna Sowa – Radom
Małgorzata Świerczyna - Bielsko-Biała
Krzysztof Taciak – Leszno
Anna Teichman – Łańcut
Ewa Troneczek - Bielsko-Biała
Danuta Wielgosz – Toruń
Anna Wiśniewska – Łańcut
Katarzyna Włoch - Lubartów
Ariadna Zalewska - Lubartów
Bożena Załęska – Ostrołęka
Barbara Zielińska - Ciechanów
Zofia Zielonka – Radom
Elżbieta Zwarycz - Kraków
Agata Żak – Kraków

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Julina Prejsa w Chełmży
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego

2009:
Stanisław Andrzejewski – Poznań
Danuta Balcerek – Poznań
Danuta Bandel - Łódź
Cecylia Bazydło - Ostrołęka
Ewa Bąk - Poznań
Filomena Białas – Sieradz
Barbara Bielasta - Ciechanów
Maria Bogatko – Leszno
Wiesława Borkowska-Nichthauser - Olsztyn
Jan Bronś – Wrocław
Barbara Bryszewska - Skierniewice
Ewa Bubień – Wrocław
Teresa Budziar – Wrocław
Magdalena Bugajewska - Poznań
Małgorzata Byra - Poznań
Anna Celińska – Kraków
Zyta Cepa - Poznań
Krystyna Chmura – Kraków
Ewa Chrzan - Gdańsk
Danuta Ciecierska – Lublin
Zofia Ciuruś - Lublin
Beata Dłukowska - Gdańsk
Małgorzata Durczak – Poznań
Zofia Furman – Ciechanów
Łucja Gąsior - Rzeszów
Mariola Golinczak – Wrocław
Dorota Górczak - Poznań
Renata Grześkowiak – Poznań
Iwona Grys - Warszawa
Hanna Hanke-Stroińska – Warszawa
Stanisław Hrabia - Kraków
Ewelina Iglewska-Nowik – Poznań
Hanna Jeznak – Warszawa
Elżbieta Jędrzejewska - Toruń
Emilia Karwasińska – Poznań
Piotr Karwasiński – Poznań
Elżbieta Kaźmierczak-Hauk - Łódź
Gabriela Klapczyńska – Poznań
Mariusz Klimek – Gdańsk
Małgorzata Kłos - Gdańsk
Ewa Kmiecik-Wronowicz – Bielkso-Biała
Bogdan Kocurek – Bielsko-Biała
Renata Kołsut - Radom
Iwona Kowalska – Toruń
Małgorzata Kowalska - Łódź
Ewa Książyk – Poznań
Marlena Kucharska – Poznań
Elżbieta Leśniewska - Radom
Teresa Lewczuk – Bielsko-Biała
Janina Lichorobiec – Kraków
Krystyna Madziar - Katowice
Grażyna Majcher – Toruń
Marek Majorkowski – Poznań
Tomasz Makowski – Warszawa
Krzysztof Marcinowski - Szczecin
Jerzy Matysiak - Poznań
Małgorzata Markiewicz – Wrocław
Elżbieta Matuszczak – Poznań
eresa Mechocka - Skierniewice
Mariola Michalska – Wrocław
Barbara Mikocka – Warszawa
Robert Miszczuk – Warszawa
Elżbieta Nowacka - Toruń
Anna Ogoniewska – Ostrołęka
Anna Olborska - Łódź
Jolanta Osińska-Kurek – Siedlce
Maria Pawlic - Łódź
Aniela Pawłowska - Skierniewice
Maria Piaskowska - Poznań
Ewa Piętka – Opole
Arleta Prządka - Leszno
Urszula Puchalska - Toruń
Anna Rachut – Toruń
Maria Rajpold - Łódź
Jadwiga Ratus - Warszawa
Irena Reszelska – Poznań
Halina Rola – Kłodzko
Anna Ruszczyk - Łódź
Bogumiła Saternus – Leszno
Barbara Sęk – Ostrołęka
Halina Sikorska - Skierniewice
Danuta Skibińska – Wrocław
Wiesława Sobiech – Ostrołęka
Agnieszka Sokołowska – Skierniewice
Renata Stanecka - Skierniewice
Bogusława Stranc – Leszno
Grażyna Styczyńska - Skierniewice
Lucyna Szaniawska - Warszawa
Mieczysława Szulc – Opole
Zenon Tagowski – Wrocław
Ryszard Turkiewicz - Wrocław
Wiesława Tybuchowska - Ciechanów
Wanda Tymińska-Buczek – Warszawa
Elżbieta Urbanek – Poznań
Zofia Urbanek - Rzeszów
Ewa Urbanowicz – Poznań
Ewa Wałdowska - Toruń
Agnieszka Wielgo – Siedlce
Katarzyna Wiercioch - Skierniewice
Krystyna Wierzbicka-Rybacka – Ostrołęka
Jolanta Wiśnioch – Siedlce
Maria Wodzyńska – Siedlce
Emilia Wojciechowska - Piła
Maria Woźniak - Rzeszów
Amelia Zawarty – Poznań
Marzena Zeglin - Łódź
Jadwiga Zielińska – Kielce
Teresa Zielińska – Skierniewice

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka w Lesznie
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach
Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu
Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie
Stowarzyszenie Młodzież dla Myszyńca
Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie
Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie Zdroju
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępinie

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Polecamy
Partnerzy