Wizyta studyjna w szprotawskiej bibliotece.

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna Województwo: lubuskie
Data dodania: 13.10.2014

26 września w bibliotece miejskiej w Szprotawie odbyło się spotkanie bibliotekarzy oraz zaprzyjaźnionych osób pod hasłem „Podziel się pomysłem – projekty zrealizowane w szprotawskiej bibliotece”. W inicjatywie uczestniczył pan Paweł Chylak - burmistrz Szprotawy,  bibliotekarze z różnych placówek z terenu powiatu żagańskiego, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szprotawie oraz instruktorzy metodyczni z Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze.

Podczas spotkania uczestnicy oglądnęli prezentacje multimedialne omawiające projekty zrealizowane przez bibliotekę w ostatnich 3 latach oraz dyskutowali o roli bibliotekarza w XXI wieku.  Podczas wyjścia do rynku wszyscy oglądnęli wystawę okolicznościową poświęconą projektom, która przez cały dzień była dostępna dla mieszkańców,  oraz zwiedzili szprotawski ratusz.

W drugiej części spotkania uczestnicy mogli posilić się i zintegrować przy dźwiękach muzyki znanej i lubianej w wykonaniu lokalnego zespołu muzycznego. 

- Otrzymaliśmy wiele pochwał od uczestników za organizację imprezy - mówi Jolanta Wawrzyniak – dyrektorka szprotawskiej książnicy - kosztowało nas to bardzo dużo pracy, ale mając taką kadrę biblioteczną, nie boję się realizować ambitnych zadań.

Projekt w całości został zrealizowany ze środków programu grantowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź. Zobacz. Działaj„ , z którego szprotawska biblioteka otrzymała środki jako jedyna w woj. lubuskim w pierwszym naborze.

 

 O programie

Program grantowy „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest przeznaczony dla bibliotek, które uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek lub brały udział w projekcie „RozPRACUJ to z biblioteką”, a także dla bibliotek, których pracownik uczestniczy w sieci LABIB.

Biblioteka - gospodarz wizyty studyjnej, która otrzyma dotację, organizuje wizytę, na którą zaprasza bibliotekarzy pracujących w innych bibliotekach grupy docelowej PRB, członków sieci LABIB, przedstawicieli lokalnych struktur Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, władz samorządowych, innych organizacji pozarządowych i instytucji.

Osoby zainteresowane udziałem w wizytach studyjnych zapraszamy do zapoznania się z mapą wizyt i bezpośredni kontakt z bibliotekami organizującymi spotkania.

regulamin