Wizyta studyjna BIBLIOTEKA KAPITAŁEM NOWOCZESNEGO SAMORZĄDU

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku Województwo: mazowieckie
Data dodania: 23.10.2014

W dniu 3 października 2014 dwadzieścia bibliotekarek z bibliotek powiatu zwoleńskiego, z Iłży, Szydłowca, Mirowa, Klwowa , Borkowic, Magnuszewa i Kozienic spotkało się, by doskonalić swoje umiejętności i poznawać się nawzajem.

Na początku wizyty bibliotekarze zostali powitani przez Wójta Gminy Przyłęk Mariana Kuś oraz Kierownika Biblioteki Monikę Krześniak. Następnie przyszedł czas na prezentację doświadczeń biblioteki w Przyłęku. Chcieliśmy pokazać, jak radzić sobie z podstawowymi problemami, na jakie napotyka bibliotekarz podczas ubiegania się o środki z Unii Europejskiej. Na przykładzie zrealizowanych projektów przedstawiliśmy różne źródła zewnętrznego finansowania działań biblioteki. Przedstawicielka działającego na naszym terenie LGD, przedstawiła, jak wyglądały realizacja projektów z środków LEADER.

Po zakończeniu  przeszliśmy do zajęć praktycznych. Uczestniczki warsztatów miały okazję wziąć udział w krótkich warsztatach wikliniarskich. Odwiedziliśmy plac budowy nowej biblioteki, która ma być ukończona w czerwcu 2015 roku. Po powrocie zaangażowaliśmy się w  pracę Metodą Lista Osborna pomysły na działania jakie realizowała nasza biblioteka uczestniczki miały dopasować do realiów działania własnych bibliotek. Na zakończenie wizyty dla uczestników zaśpiewał zespół ludowy Grabownianki.

Wizyta studyjna była realizowana w ramach programu grantowego "Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działa", który organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.O programie

Program grantowy „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest przeznaczony dla bibliotek, które uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek lub brały udział w projekcie „RozPRACUJ to z biblioteką”, a także dla bibliotek, których pracownik uczestniczy w sieci LABIB.

Biblioteka - gospodarz wizyty studyjnej, która otrzyma dotację, organizuje wizytę, na którą zaprasza bibliotekarzy pracujących w innych bibliotekach grupy docelowej PRB, członków sieci LABIB, przedstawicieli lokalnych struktur Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, władz samorządowych, innych organizacji pozarządowych i instytucji.

Osoby zainteresowane udziałem w wizytach studyjnych zapraszamy do zapoznania się z mapą wizyt i bezpośredni kontakt z bibliotekami organizującymi spotkania.

regulamin