"Armenia ma twarz młodej dziewczyny" - spotkanie w CJNJ

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy Województwo: mazowieckie
Data dodania: 29.10.2014

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście . st. Warszawy

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97

 

zaprasza  30 października (czwartek) 2014 r. o godz. 18.00  do Centrum Informacji im. Jana-Nowaka Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178 A

 

na spotkanie z Marcinem Sawickim – historykiem, nauczycielem i podróżnikiem, znawcą historii kultury dotyczącej mentalności nowożytnych elit ziem białoruskich.

Jest autorem książki „Pestki winorośli i trzy jabłka”- wspomnień  z podróży do Gruzji i Armenii w których barwnie opisując zarówno bogatą historię i kulturę tego regionu, jak i współczesność, życie codzienne zwykłych ludzi, wykracza poza ramy klasycznego reportażu.

 

 

Spotkaniu  zatytułowanym "Armenia ma twarz młodej dziewczyny" towarzyszyć będzie pokaz strojów ormiańskich i zdjęć, oraz muzyka zagrana przez Kamila Radzimowskiego na ormiańskim duduku - instrumencie dętym drewnianym  pochodzącym z Armenii, wyrabianym zazwyczaj z drewna moreli. Instrument ten ma ciepłe brzmienie zbliżone do saksofonu, ale wyglądem przypomina flet.O programie

Program grantowy „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest przeznaczony dla bibliotek, które uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek lub brały udział w projekcie „RozPRACUJ to z biblioteką”, a także dla bibliotek, których pracownik uczestniczy w sieci LABIB.

Biblioteka - gospodarz wizyty studyjnej, która otrzyma dotację, organizuje wizytę, na którą zaprasza bibliotekarzy pracujących w innych bibliotekach grupy docelowej PRB, członków sieci LABIB, przedstawicieli lokalnych struktur Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, władz samorządowych, innych organizacji pozarządowych i instytucji.

Osoby zainteresowane udziałem w wizytach studyjnych zapraszamy do zapoznania się z mapą wizyt i bezpośredni kontakt z bibliotekami organizującymi spotkania.

regulamin