Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich serdecznie zaprasza wszystkie biblioteki oraz ośrodki informacji do udziału w konkursie na najlepszą akcję lub wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2024.

Dla kogo

Konkurs skierowany jest do wszystkich typów bibliotek i ośrodków informacji działających na terenie Polski, zarówno finansowanych ze środków publicznych, jak i prywatnych. Do udziału zapraszamy:

  • biblioteki publiczne każdego szczebla, zarówno samodzielne, jak i będące częścią innych instytucji kultury,
  • biblioteki szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, naukowe, fachowe, specjalne oraz inne.

Warunki uczestnictwa

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 4 czerwca 2024 r. przesłać do Biura Zarządu Głównego SBP w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dokumentację z realizacji wydarzenia.

Więcej informacji

Szczegółowe zasady udziału w konkursie określa Regulamin konkursu dostępny na stronie Tygodnia Bibliotek

Zachęcamy wszystkie biblioteki do aktywnego udziału i dzielenia się swoimi kreatywnymi pomysłami na wydarzenia, które promują czytelnictwo i biblioteki.

Nie przegapcie szansy na wyróżnienie swojej biblioteki i pokazanie, jak ważną rolę pełni ona w życiu lokalnej społeczności!

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom! Więcej informacji oraz odpowiedzi na wszelkie pytania można uzyskać, kontaktując się z nami pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

OSDW Azymut