15 maja 2024 r. rozpoczęła się kolejna światowa edycja kampanii #1Lib1Ref (1 bibliotekarz – 1 przypis), która potrwa do 5 czerwca 2024 r.

Jak co roku o tej porze, Okręg Mazowiecki Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Stowarzyszenie Wikimedia Polska wraz z Centrum Edukacji Nauczycieli (Białystok), Biblioteką Śląską w Katowicach, Wojewódzką BibliotekąPubliczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Biblioteką Uniwersytetu Poznańskiego oraz Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy – Biblioteką Główną Woj. Mazowieckiego zapraszają na wspólne wiosenne porządki w Wikipedii.

W dniach 15 maja – 5 czerwca 2024 r. wspólnie zaglądamy w zakamarki Wikipedii, edytujemy i porządkujemy hasła bez źródeł, zwiększając dzięki temu jakość tej wirtualnej encyklopedii.

Informacje o poszczególnych spotkaniach stacjonarnych znajdą Państwo na stronie: Wikipedia:1Lib1Ref

23 maja 2024 r. zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte szkolenie online z podstaw edycji Wikipedii oraz dodawania przypisów (prowadzenie: Krzysztof Imbierowicz/Wiktoryn i Joanna Potęga/Jotkapo)

Link do spotkania

Przed spotkaniem prosimy o:

  • założenie konta na Wikipedii,
  • przygotowanie źródeł tradycyjnych i on-line dotyczących tematów haseł, które chcecie porządkować.

Wydarzenie na FB

Wikiprojekt:Biblioteka


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.