W mikołajkowe przedpołudnie odbyło się zebranie dąbrowskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

dabrowa-tarnowska_01

Podczas spotkania gościliśmy panią Angelę Kapustkę, pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie, Filii nr 1, a zarazem moderatorki Dyskusyjnego Klubu Książki. Wygłosiła ona wykład pt. "Jak oni czytają? O czytelnictwie mężczyzn w Zakładzie Karnym w Tarnowie".

dabrowa-tarnowska_02

Prelegentka z dużą życzliwością i profesjonalizmem podzieliła się praktyczną wiedzą dotyczącą gustów czytelniczych osadzonych i sposobów pozyskiwania nowych użytkowników płci męskiej w bibliotekach. Przedstawiła uczestnikom spotkania swoje spostrzeżenia, w jaki sposób panowie wybierają lektury oraz jakie są ich oczekiwania wobec bibliotek, jako „trzeciego miejsca”, czyli takiej przestrzeni poza domem i miejscem pracy, gdzie chętnie się przebywa.

dabrowa-tarnowska_03

Poruszony został także pozytywny wpływ DKK na uczestników oraz na promocję czytelnictwa mężczyzn w środowisku lokalnym. Pani Angela dała się poznać jako życzliwa osoba, otwarta na środowisko zawodowe. Jak mogliśmy się przekonać swoją pracę wykonuje z dużą pasją i zaangażowaniem, a doświadczenie zdobyte w prowadzeniu od 2019 roku DKK w ZK z sukcesami przekuwa na pracę w bibliotece. Na zakończenie zebrania omówiono sprawy bieżące stowarzyszenia oraz plany na nadchodzące miesiące.