Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Sekcja Bibliotek Naukowych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają na bezpłatne spotkanie online.

O spotkaniu

Stres dotyka bibliotekarzy tak samo, jak pracowników w innych branżach. Praca w bibliotece, chociaż może być bardzo satysfakcjonująca, niesie ze sobą wyzwania, które mogą prowadzić do wystąpienia sytuacji niepożądanych. Stres jest indywidualnym doświadczeniem, a pracownicy mogą reagować na te same wyzwania w różny sposób. Pamiętajmy jednak, że stres nie zawsze jest czymś złym. W niewielkich ilościach może być siłą napędową dla wielu działań, pomagając jednocześnie w radzeniu sobie z trudnościami i wyzwaniami. Stres może pobudzać nas do działania, zwiększać koncentrację i mobilizować nas do podejmowania wysiłku. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zorganizować swoje myśli i działania oraz lepiej radzić sobie z sytuacjami stresującymi. Jednak w dużych ilościach lub występujący w sposób chroniczny, może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Prowadzący

dr Daniel Szostak, adiunkt w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego, wykładowca, trener i ekspert ds. komercjalizacji wiedzy; prowadzi szkolenia oraz doradztwo m.in. w zakresie pisania i oceniania biznes planów, rozwoju kompetencji miękkich takich, jak: radzenie sobie ze stresem, zarządzanie czasem, motywacji do działania, zarządzania energią własną w pracy, pracy zespołowej, przywództwa, decyzji kierowniczych oraz twórczego myślenia w organizacji.

Dr Daniel Szostak przybliży mechanizmy, które stoją za powstawaniem stresu, a także omówi sposoby radzenia sobie z nim oraz zapobiegania jego nadmiernemu występowaniu.

Szczegóły organizacyjne

  • Data: 08.03.2024, godz. 10:00
  • Aplikacja Microsoft Teams

Link do spotkania